PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Ministra Agnieszka Buczyńska na spotkaniu plenarnym organizacji pozarządowych

Ministra Agnieszka Buczyńska na spotkaniu plenarnym organizacji pozarządowych
Doroczne plenarne spotkanie gdańskich organizacji pozarządowych już w najbliższą sobotę, 24 lutego! Jak zawsze, będzie okazją do podsumowania współpracy NGO i samorządu, ale też do rozmowy o wyzwaniach i zadaniach na najbliższe miesiące. W wydarzeniu udział wezmą Agnieszka Buczyńska, ministra do spraw społeczeństwa obywatelskiego oraz Monika Chabior, zastępczyni prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Grafika informująca o spotkaniu plenarnym gdańskich organizacji pozarządowych
Spotkanie plenarne gdańskich organizacji pozarządowych
materiały informacyjne

Doroczne plenarne spotkanie gdańskich organizacji pozarządowych z samorządowcami to dobra tradycja wzajemnej współpracy. W trakcie kilkugodzinnego wydarzenia nie brakuje okazji do nawiązania relacji, zainicjowania współpracy czy wspólnego namysłu podczas pracy warsztatowej. Wydarzenie organizowane przez Gdańską Radę Organizacji Pozarządowych gromadzi przedstawicielki i przedstawicieli organizacji pozarządowych, wolontariuszki i wolontariuszy, członkinie i członków, pracowniczki i pracowników.

- W Gdańsku aktywnie działa ponad tysiąc organizacji pozarządowych, a w nich kilka tysięcy osób: otwartych, zaangażowanych, chętnych do pracy dla Gdańska, jego mieszkanek i mieszkańców. Wszystkie i wszystkich Was serdecznie zapraszam na nasze coroczne, tradycyjne spotkanie: już w najbliższa sobotę, 24 lutego. Miło mi, że naszą gościnią specjalną będzie Agnieszka Buczyńska, ministra do spraw społeczeństwa obywatelskiego, która weźmie udział w sesji pytań i odpowiedzi – mówi Monika Chabior, zastępczyni prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania. – Wraz z Gdańską Rada Organizacji Pozarządowych zaprosimy Was do Centrum Dolna Brama: miejsca, w którym wspieramy i rozwijamy aktywność obywatelską i społeczną. Tu odbędzie się cały cykl warsztatów, czyli duża dawka wiedzy i okazja do lepszego poznania się. Zapiszcie się już dziś - i do zobaczenia w sobotę!

Spotkanie plenarne organizacji pozarządowych 2024 odbędzie się w sobotę, 24 lutego. Rozpocznie się o godz. 10.00 w sali Polskie Niebo Urzędu Marszałkowskiego Wojewódzkiego: z udziałem gościni specjalnej Agnieszki Buczyńskiej, ministry ds społeczeństwa obywatelskiego i przewodniczącej Komitetu do spraw Pożytku Publicznego. Przez wiele lat była członkinią Gdańskiej Rady Organizacji Pozarządowych, zasiadała w Gdańskiej Radzie Pożytku Publicznego, Gdańskiej Rady ds Seniorów oraz Gdańskiej Radzie ds. Rozwoju Wolontariatu. W latach 2008-2014 była wiceprezeską, a w latach 2015-2019 pełniła funkcję prezeski Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

O godzinie 11.30 w Centrum Dolna Brama (ul. Dolna Brama 8) rozpoczną się równoległe sesje warsztatowe: w dwóch turach, do godz. 14.45. Całość zakończy dyskusja i integracja, przewidziane do godz. 15.30.

Na spotkanie obowiązują zapisy. Formularz dostępny jest tutaj

Opis warsztatów do wyboru można znaleźć tutaj

Aleksandra DylejkoUrząd Miejski w GdańskuWydział Rozwoju SpołecznegoReferat Strategii i Programów Społecznych