PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

„Mała Akademia Emocji” - ruszają pierwsze rodzinne zajęcia!

Już 25 lutego 2017 r., w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, odbędą się pierwsze zajęcia w ramach „Małej Akademii Emocji”. Jest to cykl spotkań dla dzieci i dorosłych, których celem jest pokazanie, jak - na podstawie wybranych książek - można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne z perspektywy ich rozwoju emocjonalnego.

A
A

Inicjatorami cyklu są: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach powołanej przez nią Gdańskiej Akademii Rodzica, oraz Wydawnictwo Ene Due Rabe.

Chcemy zapewnić rodzicom wsparcie w ich trudnym zadaniu mądrego, wolnego od przemocy, wychowywania dzieci, a wspólne czytanie to wspaniała okazja do bliskości, pogłębiania więzi między rodzicem i dzieckiem - mówi Celina Górska-Galińska - koordynatorka Gdańskiej Akademii Rodzica Fudnacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Pierwsze spotkanie dotyczyć będzie konfliktów, tolerancji i umiejętności prowadzenia sporów. Punktem wyjścia do dalszych zajęć stanie się książka Jak dwie krople wody autorstwa Vanessy Cattelin. Treść publikacji zostanie przedstawiona w teatralnej interpretacji aktorów Teatru Miniatura: Edyty Janusz – Ehrlich i Piotra Kłódko.

Postaramy się, aby czytanie książki, które rozpoczyna każde spotkanie, przekraczało standardowe ramy czytania, aby pokazać rodzicom oraz opiekunom możliwości drzemiące w tej czynności - mówi Tomasz Kuźmicki z Wydawnictwa EneDueRabe.

Dalsza część zajęć to bloki warsztatowe, oddzielne dla dzieci i rodziców. Warsztaty będą prowadzone przez specjalnie przygotowanych prowadzących, którzy posiadają niezbędną wiedzę oraz długoletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii czy zajęć rozwojowych dla dzieci i dorosłych.

W programie pierwszych zajęć Małej Akademii Emocji:

  • Jak dwie krople wody w dynamicznej interpretacji Edyty Janusz Ehrlich i Piotra Kłódko aktorów Teatru Miniatura.
  • Czy umiesz się kłócić? warsztaty dla dzieci.
  • Czy konflikty są potrzebne? - otwarta rozmowa dla dorosłych. W trakcie spotkania możliwy będzie zakup książek Wydawnictwa EneDueRabe w promocyjnych cenach. Na wszystkie zajęcia Małej Akademii Emocji wstęp jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy mailowe pod adresem: gar@fdds.pl.

Data: 25 lutego 2017 r. Czas trwania: 2h 

Organizatorzy: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), Wydawnictwo EneDueRabe

Miejsce: NCK, Gdańsk, ul. Korzenna 33/35

Godzina:12.00

Jak rozmawiać z dziećmi o uczuciach?

Więcej na temat książki:

Jak dwie krople wody to lekka, pełna życia i humoru, rymowana historia. W przystępny dla najmłodszych sposób porusza bardzo poważny temat, jakim jest nietolerancja, strach przed nieznanym, stereotypowe myślenie i ukazuje konsekwencje takich postaw. Doskonale przedstawia mechanizm powstawania konfliktów, absurd wojen. Zabawne, ekspresywne ilustracje, gra wyłącznie dwoma kolorami - niebieskim i żółtym, doskonale współgrają z tekstem, wzmacniają siłę przekazu, powodując jednocześnie, że trudny temat staje się bardzo czytelny i przystępny dla najmłodszych. Piękna, interesująca, stymulująca książka, łącząca przyjemność zabawy słowami i obrazami.