PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lekcje z klasą - wyjątkowe narzędzie dla nauczycieli szkół podstawowych

Fundacja Uniwersytet Dzieci przygotowała wyjątkowe zestawy edukacyjne - Lekcje z klasą, które pomogą nauczycielowi w realizowaniu inspirujących, kreatywnych i pełnych radości zajęć w szkole. Zestawy będą darmowe dla nauczycieli.

A
A

Lekcje z klasą zostały opracowane przez ekspertów Fundacji Uniwersytet Dzieci i dostosowane do wieku uczniów oraz podstawy programowej. Aż 1000 nauczycieli szkół podstawowych z całej Polski będzie mogło otrzymać darmowy zestaw:

Lekcje z klasą

Lekcje z klasą zawierają atrakcyjne narzędzia: m.in. planszę do gry lub pracy projektowej wraz z przydatnymi gadżetami czy przewodnik dla nauczyciela. Z zestawu będzie mogła korzystać cała klasa przez cykl kilku lekcji! To dzięki temu, że każdy zestaw odsyła do kreatywnych i angażujących uczniów scenariuszy lekcji zawartych w serwisie www.scenariuszelekcji.edu.pl.

Lekcje z klasą mają na celu kształtowanie kompetencji społecznych uczniów. Dzięki nim dzieci nauczą się nazywać i rozpoznawać emocje, nawiązywać relacje i kreatywnie myśleć (uczniowie klas I-III), a także pracować w zespole, dzielić się zadaniami i wspólnie dążyć do celu (uczniowie klas IV-VI). To umiejętności, które są szczególnie ważne we współczesnym świecie i dorosłym życiu.

W jaki sposób można otrzymać Lekcje z klasą? Wystarczy, aby nauczyciel zapisał się do akcji, wypełniając formularz na stronie Lekcje z klasą.

Zestawy są bezpłatne dla nauczycieli.