PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Koncert Akademii Gdańskich Lwiątek

We wtorek 26 czerwca br. na ERGO Arenie dla dzieci i nauczycieli biorących udział w projekcie Akademia Gdańskich Lwiątek zagrała Grupa MoCarta, a zatańczyli uczniowie Akademii Talent.

A
A

We wtorek 26 czerwca br. na ERGO Arenie dla dzieci i nauczycieli biorących udział w projekcie Akademia Gdańskich Lwiątek zagrała Grupa MoCarta, a zatańczyli uczniowie Akademii Talent.

Ponad 4 000 dzieci z klas I – III szkół podstawowych wzięło udział w corocznym bezpłatnym koncercie finałowym Fundacji WSPÓLNOTA GDAŃSKA, która od sześciu lat prowadzi Akademię Gdańskich Lwiątek – cykliczny projekt z zakresu edukacji kulturalnej i promocji gdańskiego dziedzictwa. Gościem honorowym spotkania była Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Katarzyna Hall.

W tym roku gdańskie lwiątka wysłuchały standardów muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu niecodziennych wirtuozów, którzy bawili młodych widzów angażując ich uwagę prawie bez słów – Grupę MoCarta. Przed występem w pokazach tańca współczesnego zaprezentowały się zespoły Akademii Talent. W latach ubiegłych wystąpili: Gdański zespół Piosenki i Tańca Don-Don, Bajnutek, Majka Jeżowska i Fasolki oraz Ciotka Klotka i Kulfon. Od trzech lat współorganizatorem muzycznego święta gdańskich lwiątek jest ERGO Arena.

W latach 2007 – 2013 w projekcie wzięło udział ponad 15 tysięcy dzieci, które wraz z nauczycielami i rodzicami odwiedzały placówki muzealne i kulturalne Gdańska i regionu. Co roku do projektu, który trwa trzy lata, przystępuje ok. 2500 uczniów i 140 nauczycieli, którzy na przełomie maja i czerwca spotykają się na bezpłatnym koncercie.

Więcej o projekcie: www.agl.org.pl

Mecenat nad projektem Akademia Gdańskich Lwiątek objęło Miasto Gdańsk.

Patroni Honorowi: Pomorski Kurator Oświaty Elżbieta Wasilenko, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.