PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Komunikat ws. trwającej rekrutacji i zbliżającej się 2 tury wyborów

Komunikat ws. trwającej rekrutacji i zbliżającej się 2 tury wyborów
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Szanowni Państwo, Dyrektorzy gdańskich szkół i placówek oświatowych,

 

za nami już pierwszy tydzień wakacji. W tym roku w zupełnie innej sytuacji zapewniają Państwo opiekę nad najmłodszymi, prowadzą sesje egzaminacyjne, biorą udział w awansie zawodowym nauczycieli oraz pilotują proces rekrutacji. Pamiętajmy o trwających obostrzeniach i reżimach sanitarnych w dbałości o zdrowie i życie Państwa, Waszych Rodzin i każdego z nas.

 

Pragnę jednocześnie przypomnieć o dwóch zbliżających się terminach:

 

  1. Zmieniony harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych wskazuje na dzień 10 lipca, jako moment zakończenia składania wniosków i świadectw przez kandydatów. Następnie w terminie 31 lipca – do 4 sierpnia br. – rozpocznie się czas na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować. Proszę o skuteczne poinformowanie rodziców uczniów o tych terminach poprzez np. umieszczenie powyższej informacji na stronie szkoły i/lub w mediach społecznościowych.

 

  1. Przed nami 12.07 druga tura wyborów prezydenckich w kraju. Podobnie, jak w poprzedniej turze większość obwodowych komisji wyborczych będzie zlokalizowana w oparciu o kierowane przez Państwa placówki. Podobnie również, jak w przypadku 27 czerwca rekomendujemy tym z Państwa, którzy ze względu na pracę komisji nie będą mieli możliwości zapewnienia bezpiecznych warunków opieki nad dziećmi podczas dyżuru przedszkolnego/szkolnego złożenie wniosku ws. zawieszenia zajęć w dniu 13 lipca.

 

Pomimo trwającego czasu urlopów w dalszym ciągu pozostajemy do Państwa stałej dyspozycji. Życząc Państwu mimo wszystkich bieżących obowiązków słonecznego czasu urlopów pozostaję z wyrazami szacunku

 

Grzegorz Kryger