PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Jak wspierać dziecko w rozwoju samodzielności?

Trzecie spotkanie w ramach Małej Akademii Emocji projektu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę realizowanego z wspaniałymi partnerami – już w najbliższą niedzielę!

A
A
Mała Akademia Emocji III spotkanie

Zbliża się świąteczny czas podczas, którego oprócz przeżywania radosnej atmosfery, często doświadczamy obciążenia dodatkowymi zadaniami i obowiązkami. Chcemy, aby wszystko poszło sprawnie, potrawy były pyszne, mieszkanie przyjemnie czyste, a dzieci szczęśliwe. To wymaga od nas ogromnego wysiłku i może powodować uczucie frustracji oraz dodatkowe konflikty. Dlatego świadomość swoich emocji i emocji dzieci w tym "gorącym" czasie jest szansą na to, aby empatycznie rozwiązywać konflikty oraz doświadczać spokoju i radości z wspólnych przygotowań. 

Aby wesprzeć Państwa w tym niełatwym zadaniu, serdecznie zapraszamy 9 kwietnia (niedziela) na kolejne warsztaty o emocjach w ramach Małej Akademii Emocji. 

Tematem najbliższego spotkania będzie SAMODZIELNOŚĆ. Wspólne przygotowania do Świąt Wielkanocnych, takie jak: pieczenie ciasteczek, malowanie pisanek, a nawet sprzątanie może być wspaniałą okazją do wspierania dzieci w ważnej drodze ku samodzielności. Wszystko, co dziecko wykona własnymi rękami, trudności, które samo pokona, problemy, które samodzielnie rozwiąże – niosą poczucie sprawczości, satysfakcji i szczęścia. Jednak nie zawsze dla nas dorosłych jest to proste. Chcemy: szybciej, sprawniej, lepiej. Spotkanie i zajęcia w ramach Małej Akademii Emocji dają szanse na inspirujące rozmowy i wymianę doświadczeń o wspieraniu najmłodszych w samodzielności.

Program 

Temat III spotkania:  SAMODZIELNOŚĆ 

Czytanie książki: „Co było potem, o Mimbli, Muminku i Małej Mi” Tove Jansson - aktorzy Teatru Miniatura 

Warsztaty dla dzieci: „Mamo, Tato ja chcę sam!”

Warsztaty dla dorosłych: „Jak skutecznie zachęcać dzieci do samodzielności”

Miejsce: Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35 |

Godziny: 12.00-14.00

Udział: BEZPŁATNY

Zgłoszenia:gar@fdds.pl

Podążaj za przygodami Muminka i zgadnij CO BYŁO POTEM?

O książce: „O Mimbli, Muminku i Małej Mi – co było potem?” Tove Jansson– to historia powrotu Muminka z mleczarni, z bańką mleka dla mamy. Jednak krótka wyprawa zamienia się w trzymającą w napięciu przygodę. Zaginiona Mała Mi, zrozpaczona Mimbla, iskrzące Hatifnaty, Filifionka, Paszczak – to tylko niektórzy bohaterowie czarującego Świata Muminków, których spotyka podczas swej wyprawy Muminek. Co przeżyją razem? Co stanie się z mlekiem? Podążaj za przygodami Muminka i zgadnij CO BYŁO POTEM?

Zapraszamy również do przeczytania recenzji i obejrzenia pięknej fotorelacji z poprzednich spotkań!

I spotkanie 

II spotkanie 

Celina Górska-Galińska, Koordynator programu Gdańska Akademia Rodzica