PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Inicjatywa AIESEC w Twojej szkole. Poszerzamy horyzonty młodzieży

A
A

Okres szkoły średniej to czas, gdy młodzi ludzie poznają siebie, otwierają się na świat, a także zastanawiają się nad tym co chcą robić w życiu. Uczniowie kształtują wtedy swoją osobowość oraz światopogląd. Podejmują bardzo ważne decyzje, które wpłyną na ich przyszłość. Często nie wiedzą w jakim kierunku chcą podążać i jak realizować dany cel, jeżeli już taki posiadają.

projket

Z tego powodu międzynarodowa organizacja AIESEC proponuje inicjatywy które pomagają uczniom ukierunkować swoje zainteresowania, poznać otaczający ich świat oraz dają wiedzę potrzebną do realizacji własnych pomysłów.

Programy, które oferuje AIESEC, czyli World Talks, PLN IT i Next Step są kierowane do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. W ramach tych projektów wolontariusze z całego świata uczą nie tylko o obcych kulturach, obyczajach i językach, ale także wprowadzają młodzież do świata przedsiębiorczości, uczą umiejętności komunikacyjnych oraz podpowiadają jak zarządzać własnymi finansami.

Next Step to program zajęć prowadzonych przez wolontariusza z innego kraju w języku angielskim z podstaw planowania i zarządzania swoją karierą. Projekt ma na celu wzbudzenie w młodych ludziach chęć rozwoju osobistego i dalszego kształcenia się. Dzięki udziałowi w takich zajęciach młodzież uczy się samodzielnego podejmowania decyzji jak również dopasowania dla siebie odpowiedniej ścieżki rozwoju osobistego oraz drogi zawodowej.

World Talks to inicjatywa, która ma na celu umożliwienie efektywnej nauki i praktykowania języka angielskiego poprzez zajęcia z wolontariuszem z innego kraju. Dodatkowo pomaga przełamać bariery językowe często występujące u uczniów. Poprzez udział w takich zajęciach młodzież  nie tylko szlifuje język, ale również uczy się tolerancji i tego, że stereotypy nie zawsze są prawdziwe.

PLN IT to przedsięwzięcie, które umożliwia efektywną naukę podstaw zarządzania pieniędzmi. Projekt ma rozbudzić w młodzieży zainteresowanie finansami. Każdy licealista czy gimnazjalista powinien wiedzieć jak rozporządzać własnymi środkami oraz jak zaplanować budżet. Poprzez udział w zajęciach uczniowie będą bardziej świadomi swoich decyzji oraz nie będą mieli kłopotów przy prowadzeniu własnych działalności.

Projekt

Jeśli chcieliby Państwo zgłosić swoją szkołę do udziału w inicjatywie AIESEC prosimy o kontakt z osobą, która jest  odpowiedzialna za projekty:

Karolina Kowalewska
AIESEC Oddział Lokalny Uniwersytet Gdański
ul. Armii Krajowej 119/121
81 - 824 Sopot
e-mail: karolinakowalewska14@gmail.com     
tel:  +48 666863043
www: www.aiesec.pl/gdansk

Nadesłane przez AIESEC

Czym jest AIESEC? AIESEC to globalna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, która od ponad 67 lat realizuje program praktyk i wolontariatów, docierając do 126 krajów i terytoriów. W Polsce jesteśmy obecni w 16 największych ośrodkach akademickich, gdzie poprzez realizowane projekty i pracę zespołową umożliwiamy studentom rozwój osobisty i profesjonalny. Kształtujemy wśród nich postawę przedsiębiorczości oraz umiejętności komunikacyjne. Rozwijamy przyszłych liderów, którzy w odpowiedzialny sposób będą wpływali na swoje lokalne otoczenie