PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

II Gdański piknik ekologiczny

A
A

Zapraszamy na II Gdański piknik ekologiczny, w ramach którego przyniesione elektrośmieci wymienimy na bilety na wydarzenia kulturalne i sportowe, a makulaturę i kartony po napojach – na rośliny ozdobne. Piknik odbędzie się 20 września w godzinach 11:00-15:00 przy ul. Jagiellońskiej 11 na Gdańskim Przymorzu.

Uczymy! II Gdański piknik ekologiczny to niepowtarzalna szansa na bezpośrednie spotkanie z mieszkańcami naszego miasta, by przekazać im cenną dawkę wiedzy z zakresu ekologii. Opowiemy o tym, jak prawidłowo sortować odpady i dlaczego recykling jest tak istotny dla środowiska. Spotkanie będzie dobrą okazją, by zwiększyć „naszą ekologiczną świadomość”.

Bawimy! Oprócz sporej dawki wiedzy przygotujemy wiele konkursów oraz quizów na temat ekologii oraz innych atrakcji m.in.:

• Wspólnie namalujemy „przymorski falowiec” – spróbujemy stworzyć mega ogromny rysunek,

• Wszystkich ciekawych tego, jak przebiega recykling zaprosimy na warsztaty m.in.: tworzenia biżuterii z „bezużytecznych” tub przemysłowych, malowania drewnianych skrzynek, które posłużą do sadzenia kwiatów, robienia kwiatków techniką orgiami z bezużytecznych już papierów,

• Zorganizujemy eko-zajęcia sportowe, np. wrzucanie kartoników po sokach do kosza, pokonywanie kartonowego toru w workach do skoków, zagramy w kręgle - puste kartoniki będą służyć jako kręgle, kopanie piłki do celu itd.,

• Chętnych zaprosimy do udziału w ekologicznych grach planszowych.

Integrujemy! Głównym organizatorem całej imprezy jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku. Tak jak rok temu tak i dzisiaj wraz z opiekunami i przy wsparciu wolontariuszy, główny ciężar przygotowania imprezy wzięły na siebie dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

II Gdański piknik ekologiczny to już drugie spotkanie, podczas którego za przyniesione elektrośmieci będzie można otrzymać bilety do kina, muzeum i na zawody sportowe, a makulaturę lub 15 sztuk 1 l. kartonów po soku/mleku wymienić na kwiaty i krzewy ozdobne. Ponadto każdy kto przyniesie 1 kg zużytych baterii weźmie udział w losowaniu ciekawych nagród – ekologicznych pakietów edukacyjnych (losowanie odbędzie się o godz. 14:45).

Dla przybyłych mieszkańców przygotujemy specjalne strefy:

1. Strefa EDUKACYJNA – warsztaty, punkt informacji ekologicznej

2. Strefa RELAKSU – leżaki, pufy, gry planszowe o ekologii/recyklingu

3. Strefa SPORTOWA – gry i zajęcia sportowe z wykorzystaniem surowców wtórnych

4. Strefa ZDROWIA – warsztaty zdrowego odżywiania, wegetariańska zupa, „zdrowe ciasteczka”

5. Strefa MIEJSKIEGO DZIERGANIA – warsztaty z szydełkowania i dziergania na drutach „ubranek” dla drzew, ławek i innych elementów przestrzeni miejskiej (strefa powstała na prośbę kilkoro mieszkańców Gdańska). Warsztaty będą kontynuowane poprzez comiesięczne spotkania

Wydarzenie dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk