PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdański Dzień Erasmus+

Stowarzyszenie Morena, prowadzące Gdańskie Centrum Projektów Erasmus+, zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, nauczycieli i osoby pracujące z młodzieżą oraz młodzież działającą w gdańskich organizacjach pozarządowych na Gdański Dzień Erasmus+. Wydarzenie odbędzie się w 29 stycznia w Europejskim Centrum Solidarności.

A
A
.
W programie m.in.: 
- prezentacja programu Erasmus+,
- 4 panele tematyczne,
- dobre praktyki gdańskich szkół,
- prezentacja nowego projektu dla szkół zawodowych i organizacji pozarządowych,
- oferta Gdańskiego Centrum Projektów Erasmus+.
.
Zgłoszenia: do 20 stycznia przez formularz na stronie: www.erasmusplus.ankietka.pl.
.
Szczegółowy programpobierz (119.91 KB).
.
Otwarte w czerwcu 2015 r. Gdańskie Centrum Projektów Erasmus+ to pierwsza w Polsce instytucja samorządowa, która zapewnia wsparcie potencjalnym beneficjentom programu Erasmus+. Wsparcie to obejmuje m.in.:
  • udzielanie indywidualnych informacji dotyczących Erasmusa+,
  • poszukiwanie partnerów  przez sieć Eurodesk - obejmującą 1100 punktów w Europie,
  • konsultacje przed złożeniem wniosku,
  • coaching w trakcie projektów,
  • dobieranie partnerów z miast siostrzanych i regionów Gdańska,
  • udostępnianie publikacji (broszury, plakaty, podręczniki dla nauczycieli) Komisji Europejskiej poprzez punkt sieci Europe Direct - Gdańsk,
  • poszukiwanie innych źródeł finansowania projektó.

Centrum prowadzi szerokie działania promocyjne związane z organizacją warsztatów na temat Erasmusa + w pigułce, przeprowadzić ma spotkania informacyjne w szkołach, a także warsztaty na temat cyklu projektowego Erasmus+. 

O programie Erasmus+

Program Erasmus+ wszedł w życie 1 stycznia 2014 r. i zastąpił dotychczasowe programy:  „Uczenie się przez całe życie” (oraz jego programy sektorowe – Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig), akcję Jean Monnet, program „Młodzież w działaniu” oraz pięć innych programów (m.in. Erasmus Mundus i Tempus). Po raz pierwszy w historii programów edukacyjnych Unii Europejskiej, wspierane będą również inicjatywy związane ze sportem. Realizacja programu zaplanowana jest na siedem lat, czyli do roku 2020. W latach 2014-2020 do rozdysponowania będzie w Polsce miliard Euro (!).

Więcej informacji: www.morena.org.plwww.facebook.com/GCPEPlus.

Szymon Knitter
Stowarzyszenie Morena
mail: sk@morena.org.pl
tel.: 533 319 816