PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dzień bez pomagania to dzień stracony!

A
A

Jeśli wy również podzielacie nasze zdanie, że dzień bez pomagania to dzień stracony, zapraszamy do przyłączenia waszej szkoły do kampanii edukacyjnej Polskiej Akcji Humanitarnej Niosę Pomoc.

Baner


Rok 2014 to rok szczególnie trudny - na świecie toczy się wiele konfliktów zbrojnych i coraz więcej osób potrzebuje natychmiastowego wsparcia.

Poszkodowanych i potrzebujących pomocy jest ponad 52 miliony osób w 17 krajach.

Stąd nasza kampania o mądrym pomaganiu, której celem jest dotarcie do uczniów w szkołach w Polsce z ważnym przekazem, że nie należy być obojętnym wobec cierpienia ofiar konfliktów zbrojnych i katastrof. Ludzkie nieszczęście zawsze powinno spotkać się z odpowiedzią. Skutecznie pomaganie wymaga jednak wiedzy.

Plakat

Jeżeli dla Waszej szkoły również ważny jest los ofiar konfliktów i katastrof, zapraszamy do przystąpienia do naszej kampanii.

Dzięki kampanii Niosę Pomoc uczniowie dowiedzą się między innymi:

•   Czym są kryzysy humanitarne i jakie są ich przyczyny;
•   czym jest mądre pomaganie;
•   na czym polega prawo do pomocy i kogo obejmuje.

Jak zgłosić się do kampanii Niosę Pomoc?

Wystarczy wejść na stronę www kampanii (http://pah.org.pl/kampanieedukacyjne) i wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie pobrać materiały kampanijne: broszurę oraz plakat promocyjny i edukacyjny. Kolejne etapy opisane są szczegółowo na stronie WWW.

 

Nadesłane przez:

Zespół Edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej

Masz pytania? Chętnie odpowiemy: kampanie@pah.org.pl