PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

"Chłopcy dali z siebie wszystko..." - sobota w Bydgoszczy pełna medali dla MKS!

A
A

15. listopada w hali BKSG Zawisza Bydgoszcz odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn. Nasi zawodnicy jak co roku znaleźli się w gronie najlepszych i łącznie z Kujaw przywieźli do domu aż cztery medale!

Drużynowe Mistrzostwa Polski są zwieńczeniem całego sezonu ogólnopolskich mistrzostw. W Bydgoszczy w trzech kategoriach wiekowych reprezentowało nas pięć drużyn i każda z nich dała wkład w wielki sukces naszego klubu. Cztery medale – złoty, srebrny i dwa brązowe to nasz dorobek!

Jako pierwsi na starcie stanęli zawodnicy klasy III. Tutaj startowała największa liczba drużyn z wszystkich kategorii. Po trudnej i emocjonującej rywalizacji drużyna w składzie: Szymon Wilde, Paweł Klimczuk, Jan Gniedziejko, Jakub Pawłowski i Filip Kujanek zajęła miejsce na najniższym stopniu podium. Brąz w tej rywalizacji był w stu procentach zasłużony, choć do samego końca zawodnikom MKS Gdańsk deptali po piętach reprezentanci Korony Kraków.

Na dziewiątym miejscu uplasowała się druga drużyna MKS Gdańsk, a w skład jej weszli: Antoni Pawliszak, Patryk Wyszomirski i Kacper Strojny.

Start najmłodszych był wprowadzeniem do kolejnego dobrego startu naszych podopiecznych. O godzinie 13:00 na planszę wyszli zawodnicy klasy II i pokazali, że nikt nie jest w stanie im zagrozić. Aż dwie drużyny MKS Gdańsk uplasowały się na miejscach medalowych w tej kategorii! Na najwyższym stopniu podium stanęli: Dominik TeresiakJan Wysocki, Daniel Siwiński, Paweł Wiszniewski Łukasz Paluszkiewicz.

Zawody były bardzo ciekawe. Na początku się stresowaliśmy, ale później szło już dobrze. Większość przyrządów zrobiliśmy na miarę swoich możliwości. Szkoda tylko konia i kółek, tam mogliśmy poprawić swoje wyniki. Mimo wszystko bardzo cieszę się ze zwycięstwa! – skomentował Daniel Siwiński, jeden z członków “złotej drużyny”.

Druga drużyna MKS zdobyła brązowy medal, a wszystko za sprawą dobrej postawy Jeremiego Lewandowskiego, Maksymiliana Ciechańskiego, Romana Włodarczyka, Sebastiana Gutowskiego i Mateusza Madejskiego. Poza konkurencją w klasyfikacji wieloboju klasy II wystartował Oliwier Piotrowski.

Po szeregu sprawdzianów czuliśmy, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Największym rywalem była mocna drużyna z Zabrza, ale udało nam się z nimi wygrać sporą różnicą punktową. Walka toczyła się do ostatniego przyrządu. Ogólnie dwie drużyny nie ustrzegły się wpadek, ale start mimo wszystko był bardzo dobry. Chłopcy dali z siebie wszystko, byli zmotywowani i walczyli do końca. Serdecznie im oraz nam trenerom gratuluję – powiedział jeden z trenerów zwycięskiej ekipy Czesław Słodkowski.

Na ostatni medal przyszło nam czekać do późnego popołudnia. Do ostatnich minut ciężko było stwierdzić, która drużyna stanie na najwyższym stopniu podium. Finalnie zwyciężyli zawodnicy klubu BKSG Zawisza Bydgoszcz, a nasi reprezentanci stracili do zwycięstwa jedynie trzy punkty. Mimo wszystko Paweł Kaśków, Bartłomiej Kalita, Dominik Górski i Dawid Burkowski nie kryli radości z wywalczonego srebrnego medalu.

Start ogólnie poszedł dobrze. Każdy z nas był na tyle przygotowany, by zrobić swoje układy bez większych błędów. Wydaję mi się, że zabrakło nam trochę determinacji i skupienia, ale mimo wszystko jesteśmy z siebie bardzo zadowoleni! – skomentował tuż po starcie Dominik Górski.

Zadowolenia nie krył także jeden z trenerów drużyny – Andrzej KaśkówCały start był niezły, chociaż jechaliśmy po zwycięstwo. Kilka potknięć zaważyło na tym, że nie udało nam się zdobyć złotego medalu. Myślę, że niefortunny początek od drążka namieszał chłopcom trochę w głowach. Podczas rozgrzewki zerwało Pawła i chłopcy zaczęli się bać. Było trochę nerwowo, ale później daliśmy radę”.

W klasie I (juniorskiej) zawodnicy startowali także dla wyników indywidualnych w klasyfikacji Pucharu Polski. Najlepiej poradził sobie Paweł Kaśków plasując się na medalowym trzecim miejscu. Pozostali zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach: Dominik Górski (5. miejsce), Kewin Jackowski (6. miejsce – startował poza konkurencją), Bartłomiej Kalita (9. miejsce), Dawid Burkowski (14. miejsce).

Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy to uczniowie Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku.

Podsumowując zawody w Bydgoszczy były wspaniałym zwieńczeniem kolejnego dobrego roku dla naszego klubu. Prócz indywidualnych sukcesów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czy Indywidualnych Mistrzostwach Polski po raz kolejny potwierdziliśmy, że liczymy się w kraju również jako drużyna, jako klub. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów, którzy mają swój wkład w wyniki MKS Gdańsk!

Nasze sukcesy nie miałyby miejsca, gdyby nie dofinansowanie z Urzędu Miasta – Biura Prezydenta ds Sportu. Za pomoc i wsparcie bardzo dziękujemy.

Źródło: www.mksgdansk.pl