PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Bezpłatne kursy naukowe dla młodzieży

A
A

Czy zastanawiasz się, jak to jest być lekarzem? Jak rozmawiać z pacjentem i diagnozować choroby na podstawie wywiadu? A może chcesz dowiedzieć się jak samemu zszyć ranę? Niebawem poznasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań! Już 30 i 31 maja w Trójmieście odbędą się wyjątkowe warsztaty dla nastolatków głodnych wiedzy w ramach ADAMED SmartUP Academy.

ADAMED SmartUP Academy to cykl bezpłatnych interaktywnych kursów weekendowych dla licealistów i gimnazjalistów, realizowany w ramach ogólnopolskiego programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP. Jeśli masz 15-19 lat, interesujesz się biologią, chemią lub medycyną, a w przyszłości chcesz studiować właśnie te przedmioty, nie czekaj i dołącz do ADAMED SmartUP Academy! Uczestnicząc w projekcie, będziesz mieć możliwość zdobywania wiedzy i rozwijania swoich naukowych pasji w tych dziedzinach, a także poznasz młodych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

- Z uwagi na duże zainteresowanie naszym programem, postanowiliśmy uruchomić ADAMED SmartUP Academy - wyjątkowe i inspirujące zajęcia dla młodzieży, która obecnie podejmuje decyzje dotyczące swojego dalszego rozwoju. Program i specyfika realizowanych przez nas zajęć zbliżona jest do formy zajęć akademickich, dzięki czemu nasi podopieczni będą mogli już przed maturą poczuć się jak studenci biochemii czy medycyny. Mamy nadzieję, że nasze zajęcia zainspirują młodych pasjonatów nauki do dalszego rozwoju w tym kierunku – powiedziała Anna Kosińska, Project Manager programu ADAMED SmartUP.

30 i 31 maja br. najlepsi wykładowcy i specjaliści, którzy na co dzień współpracują z uczelniami wyższymi, zawitają do Trójmiasta. Tematem weekendowych zajęć będzie medycyna. By wziąć udział w ADAMED SmartUP Academy nie musisz przechodzić żadnego procesu rekrutacji – wystarczy, że zgłosisz się na stronie www.adamedsmartup.pl i uzasadnisz swoją motywację do udziału w projekcie. W każdych zajęciach może uczestniczyć bowiem maksymalnie 30 osób – jest więc o co walczyć!

ADAMED SmartUP Academy odbywa się od marca do końca maja br. w pięciu dużych miastach – Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Trójmieście.

Pierwsze trzy spotkania odbyły się na przełomie marca i kwietnia w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Młodzież miała możliwość uczestniczyć w zajęciach praktycznych i teoretycznych z zakresu biochemii. 

Projekt

Jak mówili uczestnicy: „Zajęcia były bardzo ciekawe, najbardziej podobał mi się sposób przekazywania wiedzy oraz pasjonujący wykładowcy”.

Młodzież szczególną uwagę zwróciła na laboratoryjny charakter kursów: „Najciekawsze dla mnie były zajęcia praktyczne, na co dzień jest zbyt mało okazji do samodzielnego przeprowadzania doświadczeń, a kurs mi to umożliwił.”

Projekt

ADAMED SmartUP to projekt naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i liceów, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat. Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Organizatorem programu ADAMED SmartUP jest Fundacja Grupy Adamed, której celem jest wspieranie działalności badawczo-rozwojowej, naukowej i oświatowej,. popularyzacja nauki oraz wsparcie rozwoju młodzieży i środowiska naukowego. 

Magdalena Kuczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe