PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Akcja profilaktyczna GCPU na Freedom Festival

A
A

Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień będzie uczestniczyć w organizowanej po raz czwarty przez Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie imprezie dla młodzieży oraz dorosłych pt. „Freedom Festival”. Jest to największe plenerowe wydarzenie rockowe na terenie Kaszub, które odbędzie się w dniach 29 - 31 sierpnia 2014 w Parku Nad Jeziorkiem w Żukowie.

Podczas 3 dniowego festiwalu wolontariusze będą rozdawać ulotki z informacjami o profilaktyce uzależnień. Dodatkowo w przerwach pomiędzy koncertami osoba prowadząca imprezę będzie udzielać informacji o działalności GCPU oraz o rozdawanych ulotkach. Poprzez współpracę z Gdańskim Centrum Profilaktyki uzależnień pragniemy zainicjować wśród młodzieży uruchamianie działań, które wprowadzą pożądane zmiany w funkcjonowaniu młodego człowieka – podkreślają organizatorzy imprezy - Chcemy, aby owe działania wpłynęły na zmniejszanie zjawiska uzależnień wśród młodzieży szkolnej, zainspirowały rodziców do pogłębiania wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień oraz zachęciły do regularnych rozmów na ten temat z własnymi dziećmi. Szerszym celem jest tworzenie ogólnopolskiej społeczności promującej wśród młodzieży modę na życie bez uzależnień.

Oprócz GCPU pojawi się również Fundacja DKMS, która prowadzi bazę dawców szpiku. W trakcie festiwalu będzie można zostać potencjalnym dawcą.

W ramach festiwalu będzie uruchomiona specjalna strefa dla dzieci, gdzie zajmować się nimi będą animatorki z pokojowego patrolu. Celem festiwalu jest promowanie rodzimych talentów i tak wystąpią: Yell_O!, znana kapela z Żukowa, Lizard Head, Horoskop, Hipertrofia, Red Cruizer, Mayonez i Soda. W tym roku gwiazdami festiwalu będą także m.in.: Michał Jelonek, kapele „Pieczarki” oraz „Enclose”. Po ostatnim koncercie zapewniany jest transport z miejsca imprezy do centrum Gdańska, dostępne będzie również darmowe pole namiotowe.

Więcej informacji na stronie www.okis-zukowo.pl

festiwal

Monika Stachurska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Rozwoju Społecznego