PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

"Akademia bezpieczeństwa" zaprasza uczniów szkół podstawowych do kina Helios

Projekt Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i kina Helios ma na celu kreowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i unikanie sytuacji ryzykownych.

A
A

Projekt Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i kina Helios ma na celu kreowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i unikanie sytuacji ryzykownych.

„Akademia bezpieczeństwa” jest cyklem mini wykładów poprzedzających seanse filmowe. W każdym miesiącu (w jego środkowym tygodniu) są poruszane inne aspekty bezpieczeństwa, o których opowiadają zaproszeni eksperci. Tematyka „Akademii bezpieczeństwa” skierowana jest do dwóch grup dzieci ze szkół podstawowych: z klas 1-3 i  klas 4-6.

Wykłady obejmują zagadnienia związane z bezpieczeństwem, poczynając od bezpieczeństwa na drodze poprzez zagadnienia związane z przemocą rówieśniczą i odpowiedzialnością nieletnich po bezpieczne zabawy podczas ferii zimowych i podstawową wiedzę na temat postępowania ze zwierzętami oraz zagubienie się w dużym mieście lub terenie zabudowanym. W tej edycji zaplanowano również tematy związane z zagrożeniami w internecie, pierwszą pomocą i edukacją w kierunku bezpiecznych zachowań nad wodą.

Podczas wszystkich spotkań są realizowane formy aktywizujące słuchaczy w postaci zagadek, konkursów, quizów. Najaktywniejsi otrzymują wyróżnienia w postaci drobnych upominków. Zakończenie cyklu, który trwa już od października przewidziano na czerwiec 2014 roku.

Zobacz: Harmonogram spotkań Akademii Bezpieczeństwa na rok szkolny 2013/2014 (93 KB)

Partnerami przedsięwzięcia są Straż Miejska w Gdańsku i Ochotnicze Pogotowie Poszukiwawcze z Gdyni.

Szczegółowe informacje:
Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Milena Rabcewicz - milena.rabcewicz@helios.pl