Wszyscy jesteśmy Europejczykami

W październiku w Szkole Podstawowej nr 45 gośćmi byli partnerzy ze szkół europejskich: z Włoch, Węgier, Niemiec i Słowenii. Było to kolejne już spotkanie w projekcie dotyczącym tematyki wolności i porozumienia bez granic. Brali w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich byłego Gimnazjum nr 26 oraz klasy siódmej szkoły podstawowej.

Wszyscy jesteśmy Europejczykami
A
A
data publikacji: 06 listopada 2017 r.

Podczas wizyty goście zwiedzali ECS i wystawę o wolności, spotkali się tam z Marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem, który przybliżył czasy walk robotników, w których brał udział.
-Następnego dnia zaprosiliśmy naszych partnerów na spacer po Gdańsku. Zorganizowaliśmy wspólnie dla uczniów i nauczycieli, grę miejską. Wszyscy walczyli zawzięcie i ochoczo biegali po mieście. Dołączyły do nas również absolwentki gimnazjum: Basia, Natalia i Weronika, które uczestniczyły w zajęciach erasmusowych w ubiegłym roku szkolnym – mówi Katarzyna Protasewicz, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 45.
- Zorganizowaliśmy również spotkania gości z uczniami klas gimnazjalnych i starszych klas szkoły podstawowej, aby opowiedzieli o projekcie. Można było zadać pytania, dowiedzieć się czegoś więcej o nich samych, o krajach, z których pochodzą oraz o tym, czym się zajmujemy – dodaje Protasewicz.

Realizując zadania projektowe w czasie tego tygodnia praca odbywała się w grupach międzynarodowych. Powstały różne prezentacje i plakaty nie zabrakło dyskusji na temat stereotypów dotyczących krajów uczestników projektu. Na koniec uczestnicy przygotowali pięć gier edukacyjnych – każda na temat innego kraju. W grach udział brali uczniowie szkoły: zarówno klas gimnazjalnych, jak i szkoły podstawowej. Była kawiarenka „Cafe Heaven”, w której można było spotkać słynne postaci historyczne związane z Polską; była gra pamięciowa „memory game” zawierająca fakty związane ze Słowenią; były gry komputerowe i internetowe o Niemczech i Węgrzech; był też „escape room” o Włoszech, z którego uczestnicy gry musieli wydostać się w wyznaczonym czasie.

Uczestnicy projektu
Uczestnicy projektu
mat. prasowe

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora