PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Zrób prezent – podziel się sobą!

Zrób prezent – podziel się sobą!
Profilaktyczne badania, oświadczenia woli, rejestracja potencjalnych dawców szpiku i nauka udzielania pierwszej pomocy. 6 grudnia w godzinach popołudniowych, już po raz siódmy, na ulice Gdańska wyjedzie tramwaj dedykowany akcji „Zrób prezent – podziel się sobą”.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Każdy, kto wsiądzie do tego tramwaju, będzie mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w bazie DKMS. Wolontariusze będą rozdawać oświadczenia woli dotyczące zgody na pobranie organów po śmierci. Ratownicy medyczni pokażą jak udzielać pierwszej pomocy, a studenci medycyny zbadają poziom cukru we krwi i ciśnienie tętnicze. W tramwaju będzie można spotkać także Mikołaja. Pasażerowie mogą liczyć na drobne słodkości.

Dedykowany akcji, specjalnie oznakowany tramwaj Pesa Swing kursował będzie na trasie Strzyża – Siedlce, w godz. 16.35 -19.30. Przejazdy nim będą bezpłatne.

Akcję organizują: Fundacja z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką, Fundacja imienia Bartka Kruczkowskiego Organiści, Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa „Adiutare”, Koło Pediatrii przy Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii GUMed oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Rozkład jazdy Podziel się sobą 2022 (120.39 KB)

Do zobaczenia na pokładzie!

Anna DobrowolskaGdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o.