Nazwiska laureatów wybierały same kluby, które w 2017 roku zdobyły najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego, rankingu ogólnopolskim, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Punktowane są miejsca zdobywane na najważniejszych zawodach młodzieżowców, juniorów i młodzików. Gmina Miasta Gdańsk od lat zajmuje w Polsce miejsca między 5 – 7, w zeszłym roku było to miejsce szóste.
Nagrodzeni zawodnicy i trenerzy
Międzyszkolny Klub Sportowy Gdańsk
Zawodnicy
1. Paweł Kaśków
2. Jakub Krawczyk
3. Dominik Teresiak
4. Jan Wysocki
5. Daniel Siwiński
6. Zuzanna Tomczyk
7. Jan Gniedziejko
8. Kacper Kubala
9. Szymon Wilde
10. Dorota Armatyńska
Trenerzy
1. Adam Koperski
2. Czesław Słodkowski
3. Andrzej Kaśków
4. Marzena Miłańska
Gdański Klub Taekwon-do
Zawodnicy
1. Hanna Sowa
2. Małgorzata Mackiewicz
3. Kornelia Wojciechowska
4. Oliwia Podwysocka
5. Aleksandra Wygonowska
6. Nikola Chorałła
7. Mateusz Domurad
8. Marcin Grabski
9. Daniel Nasierowski
10. Mateusz Makar
Trenerzy
1. Marcin Wołosz Marcin
2. Jan Pochmara Jan
3. Tomasz Kasprzak
4. Mariusz Gudziak
Olimpia Osowa Gdańsk
Zawodniczki
1. Katarzyna Pawłowska
2. Patrycja Bernacka
3. Oliwia Ryszewska
4. Weronika Grądzka
5. Martyna Sumisławska
6. Roksana Polańska
7. Alicja Zielonka
8. Maria Szymańska
9. Natalia Banaszak
10. Aleksandra Hinz
Trenerzy
1. Anna Raczkowska
2. Paweł Ludwichowski
3. Piotr Ludwichowski
Trefl Gdańsk
Zawodnicy
1. Igor Bogucki
2. Tytus Nowik
3. Jakub Szydlik
4. Bartosz Weber
5. Dawid Pawlun
6. Kacper Wnuk
7. Mikołaj Bogucki
8. Jakub Kraut
9. Gracjan Mączka
10. Jordan Zaleszczyk
Trenerzy
1. Ariel Fijoł
2. Adam Miotk
3. Mariusz Łobacz
4. Oskar Janiszewski
Akademia Piłkarska Lechia Gdańsk
Zawodnicy
1. Rafał Kobryń
2. Mateusz Żukowski
3. Maciej Woźniak
4. Adrian Petk
5. Marcel Wszołek
6. Jakuba Kapuściński
7. Filip Dymerski
8. Borys Narożny
9. Kacper Kleisa
10. Maciej Zagraba
Trenerzy
1. Grzegorz Grzegorczyk
2. Tomasz Byszko
3. Dawid Żmijewski
Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec
Sekcja łyżwiarstwa szybkiego
Zawodnicy
1. Marcin Bachanek
2. Dawid Burzykowski
3. Szymon Palka
4. Rafał Grycner
5. Jan Franaszczuk
6. Julia Krutysza
7. Adam Muchlado
8. Marek Zgrzywa
9. Wiktoria Dunst
10. Paulina Sutuła
Trenerzy
1. Agnieszka Bagińska
2. Ryszard Białkowski
Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk
Sekcja wioślarska
Zawodnicy
1. Justyna Kulińska
2. Izabela Pawlak
3. Daniel Dwojakowski
4. Mateusz Mielniczyn
5. Patryk Butyński
6. Joanna Gutkowska
7. Dawid Górski
8. Dominik Specjał
Trenerzy
1. Michał Rychlicki
2. Maciej Łasicki
3. Danuta Brenk
Wybrzeże Gdańsk – piłka ręczna
Zawodnicy
1. Kajetan Jankowski
2. Dawid Wodziński
3. Wiktor Łazarczyk
4. Maksymilian Śliwiński
5. Alan Benkowski
6. Jakub Dzieciątkowski
7. Piotr Suchłabowicz
8. Jakub Bal
Trenerzy
1. Marcin Pilch
2. Leszek Biernacki
3. Szymon Biernacki
Rugby Club Lechia Gdańsk
Zawodnicy
1. Sebastian Kozak
2. Jakub Markowski
3. Igor Górniewicz
4. Filip Porębski
5. Oskar Zieliński
6. Oskar Witulski
Trenerzy
1. Zbigniew Górniewicz
2. Grzegorz Kacała
Gdański Klub Żeglarski
Zawodnicy
1. Mikołaj Michalski
2. Karina Filip
3. Michał Polak
4. Dominik Lewiński
5. Kacper Jaskólski
6. Anna Igielska
Trenerzy
1. Jan Krzyżak
2. Grzegorz Mańkucki
Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk
Sekcja tenisa stołowego
Zawodnicy
1. Marco Golla
2. Jan Zandecki
3. Jakub Witkowski
4. Sebastian Musiał
5. Jakub Baranowski
6. Michał Małachowski
Trenerzy
1. Bartosz Gajek
2. Artur
SGKS Wybrzeże Gdańsk
Zawodnicy
1. Anna Isenko
2. Michał Dudek
3. Julia Jaśkiewicz
4. Aleksandra Butlewska
5. Barbara Fałtynowicz
6. Paulina Muszyńska
Trenerzy
1. Tomasz Lisicki
2. Damian Nasiadko
Uczniowski Klub Sportowy Atena
Zawodnicy
1. Karolina Murawska
2. Bartosz Goc
3. Patryk Martyniak
4. Jakub Dołżycki
5. Adam Podralski
6. Piotr Kaśków
Trenerzy
1. Andrzej Witkowski
2. Konrad Pietrusiak
Sportowa Politechnika Gdańska
Sekcja koszykówki
Zawodnicy
1. Katarzyna Śmietańska
2. Emilia Jabłońska
3. Natalia Ławicka
4. Wiktoria Sztejman
5. Wiktoria Wesołowska
6. Aleksandra Zmierczak
7. Jakub Rzepkowski
8. Filip Raczkowski
9. Przemysław Kowalski
10. Mateusz Pieczykolan
Trenerzy
1. Adam Muller
2. Michał Kowalski
3. Artur Gussmann
Uczniowski Klub Sportowy Conrad
Zawodnicy
1. Jakub Biedrzycki
2. Marcin Kotlik
3. Mateusz Dampc
4. Bartosz Szadejko
5. Jakub Kuczyński
6. Dominik Marcinkowski
Trenerzy
1. Marcin Liberadzki
2. Robert Gnieździński
Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk
Sekcja gimnastyczna
Zawodnicy
1. Dawid Węglarz
2. Sebastian Gawroński
3. Piotr Wieczorek
4. Jakub Śliwiński
5. Tymoteusz Godlewski
Trenerzy
1. Kamil Hulbój
2. Leszek Blanik (nagrodę odbierze Piotr Sawicki)
Morski Robotniczy Klub Sportowy Gdańsk
Sekcja tenisa stołowego
Zawodnicy
1. Maja Miklaszewska
2. Aleksandra Michalak
3. Adam Dudzicz
Trenerzy
1. Karol Skolimowski
2. Bronisław Zygmanowski
Fundacja Gdańska Szkoła Floretu
Zawodnicy
1. Wiktoria Szewczyk
2. Jakub Cierluk
3. Malwina Kołodziejczyk
4. Marta Oklińska
5. Alicja Kozłowska
Trenerzy
1. Tadeusz Pagiński
2. Longin Szmit
Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk
Sekcja lekkoatletyczna
Zawodnicy
1. Karolina Urban
2. Cyprian Mrzygłód
3. Dominika Morek
4. Aleksandra Grubba
5. Aleksandra Ostrowska
Trenerzy
1. Leszek Walczak
2. Anna Sękowska
Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk
Sekcja szermiercza
Zawodnicy
1. Mikołaj Rudnicki
2. Piotr Borowiec
3. Marta Mech
4. Aleksandra Jeglińska
Trenerzy
1. Krzysztof Walka
2. Łukasz Szymański (nagrodę odbierze Dominika Lipkowska)
Harpagan Gdańsk
Sekcja biathlonu
Zawodnicy
1. Artur Żebrowski
2. Joanna Koniuszy
3. Magda Żebrowska
4. Sandra Fryczyńska
Trener
- Karol Kalsztein
SAKO Gdańsk
Zawodnicy
1. Dominik Palak
2. Filip Wąchała
3. Konrad Kaczmarkiewicz
Trener
- Witold Leśniewski
Uczniowski Klub Sportowy Bursztyn Gdańsk
Zawodnicy
1. Karolina Wenecka
2. Kacper Wasilewski
3. Nikodem Wróblewski
Trener
1. Leszek Wenecki
Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk
Sekcja żeglarska
Zawodniczka
1. Ewa Lewandowska
Trener
1. Adam Paszek
Zapaśniczy Klub Sportowy Granica Gdańsk
Zawodnik
1. Geworg Grigoryan
Trener
1. Norbert Serba
Gdańskie Towarzystwo Brydżowe
Zawodnik
1. Adam Suchodolski
Trener
1. Roman Kmieciak
Uczniowski Klub Sportowy Motława Gdańsk
Zawodnik
1. Ksawery Hajdamowicz
Trener
1. Krzysztof Dzwonkowski
Uczniowski Klub Sportowy Dwójka Morena Gdańsk
Zawodnik
1. Zuzanna Herasimowicz
Trener
1. Jarosław Chrościelewski
Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk
Zawodnik
1. Kacper Kosecki
Trener
1. Mirosław Stasiewicz
Gedania Gdańsk SSA
Zawodniczka
1. Marta Dąbrowska
Trener
1. Paweł Kramek
Gdańska Akademia Tenisowa
Zawodniczki
1. Weronika Ewald
2. Monika Stankiewicz
Gdański Klub Żużlowy Wybrzeże
Zawodnicy
1. Karol Żupiński
2. Bartosz Tyburski
Morski Robotniczy Klub Sportowy Gdańsk
Sekcja kajakarstwa
Zawodniczka
1. Natalia Sieminiuk
Sekcja łucznictwa
Zawodnik
1. Michał Rytlewski
Stowarzyszenie Szansa-Start Gdańsk
Zawodnicy
1. Nikola Kacik – pływanie
2. Gabriel Stańkowski – pływanie
3. Nadia Kardasz – pływanie
4. Michał Przybyszewski – pływanie
Trener
1. Hanna Klimek - Włodarczak