Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

ZŁAP FLOW Z PASJĄ, bo to #emocjeprocentuja na warsztatach dla gdańskiej młodzieży

Jak współpracować z młodzieżą w zakresie edukacji i profilaktyki uzależnień, aby jej nie zanudzić? jak najlepiej pracować nad rozwojem tego, co dla młodych ludzi jest rzeczywiście interesujące? Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz IV LO w Gdańsku zapraszają na bezpłatne, jednodniowe warsztaty #emocjeprocentuja dedykowane licealistom gdańskich szkół. Rozpoczną się w piątek, 19 października w IV LO o godz. 10.00 w Gdańsku.

A
A

Jak wskazują wyniki badania CBOS z 2015 r. trzy czwarte uczniów w wieku 12-17 lat ma za sobą kontakt z alkoholem.

Poprzez takie wydarzenia chcemy pokazać młodym ludziom, że są w wieku, w którym mogą próbować wielu nowych rzeczy, niekoniecznie używek. Młodość to czas na rozwój swoich pasji i zainteresowań, a naszym celem jest zachęcenie ich do spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy dają przykład na to, że #emocjeprocentują, a pasje wciągają lepiej niż zachowania ryzykowne.– przekonuje  Adam Landowski, dyrektor GCPU.

Plakat promujący kampanię GCPU
Plakat promujący kampanię GCPU
mat. promocyjne GCPU

19 października od 10.00 do godz.13.30 Ambasadorzy programu „Młodość bez procentów” zamienią się miejscami z nauczycielami gdańskich licealistów, by w sposób praktyczny nauczyć najważniejszego przesłania - życie jest zdrowsze bez używek, a pasje procentują lepiej niż alkohol. Program spotkania przewiduje m.in. wystąpienia ambasadorów kampanii oraz warsztaty tematyczne.

  • Warsztaty "Zdrowa Sylwetka"- zajęcia ruchowe w towarzystwie trenerów personalnych – Irek Żak i Kamila Krzeska.
  • O social media w trybie offline- spotkanie z Victorem Borsukiem.
  • Meeting ze sztuką - warsztaty artystyczne z Piotrem Bąkowskim.
  • Poczuj klimat "You can dance" - warsztaty taneczne z Maćkiem "Glebą" Florkiem.
  • Odżywianie pod "Okiem dietetyka" - spotkanie o tematyce żywieniowej.
  • Wczasy bez kasy - spotkanie o tematyce podróżniczej.
  • Afrykańskie rytmy - spotkanie z bębnami djembe.
  • Make-up bez tajemnic - spotkanie z wizażystką Dominiką Hamziuk.
Plakat promujący kampanię
Plakat promujący kampanię
mat. promocyjne GCPU

Dla wszystkich uczniów szkoły zorganizowany zostanie konkurs, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody, m.in. pakiety promocyjne Miasta Gdańska, plecak i saszetka od Fish Drypack, planszówki oraz inne gadżety. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z jednym z Ambasadorów, wrzucić na profil FB MBP  z oznaczeniem #emocjeprocentuja. Spotkanie zakończy występ zespołu hip-hopowego GCP oraz "GeniusLOci" z IV LO, pokaz aikido i wspólna fotografia uczestników.

Więcej o akcji #emocjeprocentuja oraz profilaktyce uzależnień na: http://www.gcpu.pl/

@MlodoscBezProcentow

„Młodość bez procentów" od 2002 r. jest społeczną kampanią informacyjno - edukacyjną  Miasta Gdańska prowadzoną przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska. Celem kampanii jest edukacja młodzieży niepełnoletniej  z zakresu działania alkoholu na organizm oraz możliwości korzystania z ciekawych form spędzania czasu wolnego (np. takich jak pasje zainteresowania, czyli  alternatywne zachowania), a także edukacja osób dorosłych w zakresie przestrzegania ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi. Docelowo ograniczenie dostępności alkoholu dla osób niepełnoletnich.

 

Agata Konieczna (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień