Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

„Zenon Plech zaprasza”. Turniej żużlowy o Puchar Prezydenta już za dwa dni

Turniej żużlowy o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska to w tym roku wyjątkowa gratka dla miłośników tego sportu. 24 marca o godz. 14.30, na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego przy ul. Zawodników odbędzie się jubileuszowy turniej byłego zawodnika Wybrzeża Gdańsk „Zenon Plech Zaprasza”.

A
A

Zenon Plech to jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców w historii. W tym roku skończył 65 lat, a jednocześnie świętuje 45. rocznicę zdobycia brązowego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata. Swój jubileusz obchodzi, jak na prawdziwego żużlowca przystało - na stadionie - gdzie zostaną rozegrane zawody. W czwórmeczu wezmą udział zespoły, których barwy Zenon Plech reprezentował będąc u szczytu formy: Wybrzeża Gdańsk, Stali Gorzów, oraz angielskich: Hackney Hawks i Sheffield Tigers.

„Dzisiaj analizując historię polskiego żużla wymienia się najczęściej właśnie Zenona Plecha, obok Tomasza Golloba. Magia jego nazwiska nadal działa. Czołowi zawodnicy w Polsce, ale także na świecie już deklarują udział w zawodach, będących otwarciem nowego sezonu żużlowego 2018 w Gdańsku - czytamy na fanpagu turnieju.

Dokonania naszego mistrza są faktycznie imponujące. Jego wielka kariera rozpoczęła się w wieku 19 lat, kiedy został Indywidualnym Mistrzem Polski. Osiem razy startował w finałach Indywidualnych Mistrzostwach Świata, zdobywając dwa medale – srebrny i brązowy. Wywalczył pięć medali w Drużynowych Mistrzostwach Świata i pięć tytułów Indywidualnego Mistrza Polski. Po zakończeniu kariery zajął się szkoleniem młodych gdańszczan jazdy na motocyklach.

Obsada zawodów „Zenon Plech Zaprasza”

Wybrzeże Gdańsk: Mikkel Bech, Anders Thomsen, Oskar Fajfer, Mikkel Michelsen

Stal Gorzów: Szymon Woźniak, Bartosz Zmarzlik, Linus Sundstroem, Krzysztof Kasprzak

Sheffield Tigers: Michael Jepsen Jensen, Adrian Miedziński, Fredrik Lindgren, Kacper Gomólski

Hackney Hawks: Antonio Lindbaeck, Patrick Hougaard, Krzysztof Buczkowski, Krystian Pieszczek

Ceny biletów

• Trybuna honorowa - 35 zł

• Normalny - 15 zł

• Dzieci do 12 roku życia - 10 zł

• Program - 10 zł, wersja okolicznościowa - 20 zł

• Dzieci do 4 roku życia - 1 zł

• Pakiety Hospitality & VIP Tickets (miejsce w najlepszej części stadionu vis a vis startu i mety, program zawodów, dedykowany zestaw upominków, wejście do parku maszyn przed i po turnieju, możliwość zrobienia zdjęć z zawodnikami, parking, catering) - 249 zł

Sprzedaż biletów

• internet - speedwayevents.kupbilet.pl, speedway-shop.pl

• bezpośrednio - sklep kibicfanshop.pl w Gdańsku przy ul. Marynarki Polskiej 98 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, salony Empik i punkty STS w całej Polsce

Joanna Kubik (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe