Zaplanuj swój dzień i uwzględnij wolontariat
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Zaplanuj swój dzień i uwzględnij wolontariat

Zaplanuj swój dzień i uwzględnij wolontariat
Gdańsk jako pierwsze miasto w Polsce nosi w tym roku tytuł Europejskiej Stolicy Wolontariatu. Aby ułatwić codzienne planowanie czasu i zachęcać do szukania czasu na działania wolontariackie mieszkańców i mieszkanki Gdańska, powstał specjalny planner. Został on skonstruowany według najnowszych kierunków zarządzania zadaniami oraz co najważniejsze, codzienną energią.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Planner - wersja tygodniowa
Planner - wersja tygodniowa

W Gdańsku w związku z Europejską Stolicą Wolontariatu odbywa się wiele ciekawych i angażujących wydarzeń, do udziału w których zapraszane są wszystkie osoby mieszkające, pracujące i uczące się w Gdańsku. Aby móc je dobrze zaplanować, można skorzystać z dedykowanego narzędzia w postaci plannera wolontariackiego. Było ono długo i skrupulatnie projektowane oraz wzorowane na najnowszych kierunkach zarządzania energią i sobą w ciągu dnia.

Planner składa się z trzech części: 

  • dni tygodnia, 
  • dany miesiąc, 
  • tablica marzeń. 

Jest on także dostępny w dwóch wersjach do druku na urządzeniach codziennego użytku i w profesjonalnym druku. 

Z plannera można korzystać planując swoje zadania, a w szczególności planując czas na wolontariat. Nich idea wolontariatu idzie w świat, bo jak głosi hasło Europejskiej Stolicy Wolontariatu #BezNasNieDziała.

Szczegóły dotyczące działań oraz wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej Europejskiej Stolicy Wolontariatu.

#BezNasNieDziała

Od początku roku, w związku z przyznanym tytułem Europejskiej Stolicy Wolontariatu odbył się szereg spotkań, uruchomiono specjalny fundusz, otwarto Lokalne Centra Wolontariatu, a 3600 wolontariuszy wsparło akcję „Gdańsk Pomaga Ukrainie”.

W ostatnich dniach odbył się dwudniowy kongres Solidarni w Rozwoju - Aktywni dla Rozwoju. Było to pierwsze wydarzenie w ramach 6. Gdańskiego Tygodnia Demokracji, który wpisywał się w program Stolicy. Celem kongresu było wypracowanie rekomendacji na przyszłość, które mogą stać się podstawą do wprowadzenia zmian ustawowych, systemowych oraz społecznych, w tym zmian w obszarze uregulowań ustawowych i rozwiązań samorządowych. Hasłami tegorocznego kongresu były: społeczeństwo – solidarność – rozwój - wspólnota – demokracja w czasach permanentnego kryzysu.

Szczegóły dotyczące dotychczasowych wydarzeń można znaleźć w osobnym artykule.

Planner 2022 - wersja do drukarki biurowej (1.56 MB)

Planner 2022 - wersja do profesjonalnego druku (1.56 MB)