PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zajrzyj do Oficjalnej Rezydencji Świętego Mikołaja podczas XX Gwiazdki na Oruni

W sobotę, 8 grudnia od 15.30 do 17.30 zapraszamy na XX Gwiazdkę na Oruni. W programie przewidziano wiele atrakcji, zwłaszcza dla młodych uczestników. Na gości czekać będzie m.in. specjalna świąteczna strefa oraz… anioł niosący z wieży kościelnej symboliczne światło.

A
A

Rozpoczynamy o godzinie 15.30 od uroczystego przyjazdu św. Mikołaja pod Kawiarnię Kuźnia przy ul. Gościnnej 10 na gdańskiej Oruni. Mikołaj zjawi się niebanalnie, bo w odkrytej limuzynie, i w towarzystwie specjalnego orszaku. W tym czasie Kawiarnia stanie się Oficjalną Rezydencją Świętego Mikołaja, a na dziedzińcu przygotowane zostaną świąteczne stoiska z okolicznościowymi wyrobami i rękodziełem. Zespoły dziecięce zaprezentują swoje repertuary, goście wezmą udział w specjalnych konkursach z nagrodami. Będzie też czas na okazjonalne zdjęcia ze św. Mikołajem.

Tegoroczną atrakcją będzie m.in. Oficjalna Rezydencja Świętego Mikołaja. Na zdjęciu gość XIX Gwiazdki na Oruni
Tegoroczną atrakcją będzie m.in. Oficjalna Rezydencja Świętego Mikołaja. Na zdjęciu gość XIX Gwiazdki na Oruni
Materiały SIL

O godzinie 17.00 przed Kuźnią odbędzie się uroczyste zapalenie oruńskiej choinki. Ceremonię otworzy złożenie życzeń od św. Mikołaja i prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Następnie Teatr Ognia Mamadoo zaprezentuje krótki pokaz artystyczny nawiązujący do idei światła i pokoju, a na plac przed kościołem wyjdą anioły, na szczudłach. Z wieży kościoła parafii pw. Św. Jana Bosko w stronę zgromadzonych „spłynie” na linie anioł niosący świąteczne światło. Następnie zaświecą się lampki na wspomnianej choince, czemu towarzyszyć będzie złoty deszcz, symbolizujący łaski dla mieszkańców i gości Gdańska.

Za scenariusz, reżyserię i prowadzenie widowiska odpowiada Michał Juszczakiewicz. Kostiumy oraz scenografię przygotowała Elwira Twardowska. W role aniołów wcielą się aktorzy Teatru Feta, pokaz na linie odbędzie się przy współpracy Wspinalni Alfa.

 

Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy