PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Wyspa fotografów. Wernisaż wystawy fotografii i krótkich form wideo autorstwa mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej

Wyspa fotografów. Wernisaż wystawy fotografii i krótkich form wideo autorstwa mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej
Wyspa Fotografów to podróż przez piękno i życie na Wyspie Sobieszewskiej, z perspektywy różnych pokoleń. Zdjęcia i filmy wykonane przez mieszkańców przeniosą odbiorców w unikatowy świat Wyspy Sobieszewskiej. Wystawa, której wernisaż odbędzie się 3 października o godz. 18.00 w Wyspie Skarbów GAK przy ul. Turystycznej 3, jest efektem cyklu warsztatów, podczas których mieszkańcy Wyspy skupili się na odkrywaniu i dokumentowaniu uroku, historii i codziennego życia Wyspy Sobieszewskiej. Ekspozycja potrwa do 31 października.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
ekologiczne_murale_na_molo_w_brzeznie_7

Podczas wernisażu spotkamy się z autorami zdjęć i wideo – seniorami i młodzieżą, którzy eksplorowali Wyspę podczas warsztatów fotografii mobilnej oraz sesji zdjęciowej. To wyjątkowa okazja, aby poznać historię i kulturę Wyspy Sobieszewskiej z perspektywy kochających ją osób. Elementem wystawy są również portrety seniorów – wykonane przez nich oraz z seniorami w roli głównej.

Projekt „Wyspa fotografów” to cykl warsztatów fotograficznych, których celem było łączenie pokoleń poprzez sztukę fotografii. Mieszkańcy Wyspy, w trakcie zajęć koncentrowali się na odkrywaniu i dokumentowaniu uroku, historii i codziennego życia Wyspy Sobieszewskiej. Uczestnicy działali w dwóch grupach. Celem trzech warsztatów dla osób w wieku senioralnym, przeprowadzonych pod hasłem „Seniorzy z Wyspy, smartfony w dłoń!" było przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu oraz nauka nowych umiejętności i odkrywanie niepoznanych dotąd własnych talentów. Spotkanie dla młodzieży poświęcone było głównie krótkim formom wideo, które łatwo można montować w popularne w social mediach rolki.

Warsztaty przygotowali oraz przeprowadzili przedstawiciele agencji kreatywnej „Werbrand - social media z wizją" - Adrian Werner oraz Maksymilian Kacperski.

W cyklu spotkań udział wzięli mieszkańcy Wyspy skupieni w Kole Emerytów i Rencistów nr. 6 Bursztynek, 67 Gdańskiej Drużynie Harcerskiej „Watra” im. Jadwigi Orłowiczówny, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej OSP Sobieszewo.

Partnerzy: Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Budchem Arkadiusz Lewicki.

Cykl warsztatów finansowany jest z Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej realizowanego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego 2027.