Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wybierz się na Rodzinny Rajd po Wyspie Sobieszewskiej

Zapraszamy wszystkich miłośników aktywnych przygód na łonie przyrody do aktywnego spędzenia weekendu. Rajd odbędzie się 10 marca w godz. 12.00 – 16.00. Start na parkingu przy pętli autobusowej linii 186 (ul. Nadwiślańska 133)

A
A

Wyspa Sobieszewska, poza szczytem sezonu turystycznego, jest szczególnie atrakcyjnym miejscem. Marek Gołaszewski, inicjator cyklu rajdów po Wyspie, zaprasza wszystkich miłośników aktywnych przygód na łonie przyrody do aktywnego spędzenia weekendu. W programie m.in.: na co dzień niedostępne wejście na Falochron Wschodni. Rajd odbędzie się w niedzielę 10 marca w godz. 12.00 – 16.00. Start na parkingu przy pętli autobusowej linii 186 (ul. Nadwiślańska 133). 

Niedzielna propozycja rajdowa to świetny pomysł na spędzenie czasu z rodziną i znajomymi. Obserwowanie ptaków w „Ptasim Raju”, wejście na dwie wieże obserwacyjne nad jeziorami „Karaś” i „Ptasi raj”, to niektóre z atrakcji. Uczestnicy i uczestniczki przejdą plażą w stronę Wisły Śmiałej, wejdą na Falochron Wschodni.

Po marszu czekają atrakcje: ognisko z kiełbaskami (prowiant należy przynieść ze sobą), strzelanie z łuku. Trasa ma ok. 6 km po płaskim terenie. Polecamy wygodne obuwie i ciepłe ubranie. Zakończenie rajdu planowane jest na 16.00.

Wydarzenie jest bezpłatne i zrealizowane w ramach Programu Społeczny Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej. Koncepcja i prowadzenie: Marek Gołaszewski. Kontakt do organizatora: 603 706 023.

Partnerstwo dla Wyspy Sobieszewskiej, które realizuje Program Społeczny Rozwoju  Wyspy Sobieszewskiej regularnie spotyka się, omawia i planuje swoje działania. Najbliższe spotkanie odbędzie się 6 marca o godz. 15.00 w GAK Wyspa Skarbów przy ul. Turystycznej 3. Tematem jest wspólny kalendarz wydarzeń na Wyspie Sobieszewskiej oraz sposób komunikacji w ramach partnerstwa.

Partnerzy Rajdu Rodzinnego: Miasto Gdańsk, ZHP, Rada Dzielnicy Wyspa Sobieszewska, Urząd Morski w Gdyni.


Rezerwat Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej
Rezerwat Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej
fot. Marek Gołaszewski
Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy