PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wspólne sadzenie choinek

W sobotę 27 miedzy 10.00 a 14.00 gdańszczanie spotkają się na Matarni aby wspólnie zasadzić las. Dzięki wspólnej akcji Lasów Państwowych i Wydziału Środowiska UM już po raz czwarty będzie okazja aby zasadzić własne drzewko. W tym roku ze względu na sąsiadujące z miejscem akcji przewody wysokiego napięcia, sadzone będą wyłącznie świerki. Uczestnicy, oprócz satysfakcji z własnoręcznie zasadzonych drzewek i korzyści wynikających z ruchu na świeżym powietrzu, mogą tez liczyć na dużą dawkę przyrodniczej wiedzy oraz poczęstunek.

A
A

 

"Gdańszczanie sadzą choinki" to kontynuacja akcji, która organizowana jest już 4 rok z rzędu przez wydziałał Środowiska Urzędu Miejskiego oraz Lasów Państwowych.  

– Przez akcję sadzenia promujemy zachowania proekologiczne, ale także edukujemy – mówi Maciej Lorek dyrektor Wydziału Środowiska w gdańskim magistracie. – Pokazujemy, jak działa las i gospodarstwo leśne. Nie bez znaczenia jest też wspólna, rodzinna zabawa!

Miejscem akcji jest polana nieopodal ul Elewów na gdańskiej Mararni.

W tym roku sadzone będą wyłącznie świerki, a teren przeznaczony do obsadzenia ma powierzchnie 1 hektara. Na uczestników akcji czeka aż 4 tysiące sadzonek. Nie trzeba się tez martwić o sprzęt – wszystkie niezbędne narzędzia zapewniają organizatorzy. Oprócz tego można liczyć na świetna atmosferę, dużo dobrej zabawy i smaczny poczęstunek.

Na miejsce akcji dojedziemy autobusami linii 110, 122 i 210. Od przystanków  autobusowych do polany, na której sadzone będą świerki trzeba przejść ok 200 m. Dotarcie na miejsce ułatwią specjalne oznaczenia. Warto też zapoznać się z mapką, która jest na plakacie.

0001

 

 

 

 

Jędrzej Sieliwończyk (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy