Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

W Nowym Porcie powstanie Klub Aktywnego Mieszkańca

Nowy Port jest jedną z dzielnic, która została objęta Programem Rewitalizacji. W ramach akcji, przy ul. Floriańskiej przebudowany zostanie budynek, w którym powstanie Klub Aktywnego Mieszkańca.

A
A

W ciągu 10 najbliższych miesięcy budynek przy ul. Floriańskiej 3 zostanie przebudowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Właśnie podpisano umowę na realizację zadania.  Przetarg na modernizację budynku wygrała firma P.B.E. ELBUD GDAŃSK S.A. Koszt inwestycji to niecałe 1,37 mln złotych.

W ramach zadania powstanie wielofunkcyjna sala oraz pomieszczenia socjalne z aneksem kuchennym. W pomieszczeniach prowadzone będą działania społeczne, m.in. przez Centrum Wsparcia Rodzin.

Budynek zyska także podłączenie do wewnętrznej instalacji sanitarnej, wodociągowej i centralne ogrzewanie. Wykonawca wymieni instalację elektryczną i oświetlenie. Ponadto budynek zostanie docieplony. Przewidziano również wykonanie elewacji i nowego dachu. Pomieszczenia zostaną wyposażone w sprzęt audiowizualny. Prace potrwają 10 miesięcy i zakończą się do czerwca 2020 roku.

Przebudowa Klubu Aktywnego Mieszkańca jest jednym z kilku zadań, jakie Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska prowadzi w Nowym Porcie w ramach rewitalizacji. Program przewiduje także modernizację dróg i infrastruktury podziemnej ulic: Góreckiego, Strajku Dokerów i Wilków Morskich. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej. Projekt będzie gotowy do końca 2019 roku.

Program Rewitalizacji Dzielnic Gdańska objął cztery obszary:  Dolne Miasto, Nowy Port, Orunia – św. Wojciech – Lipce, Biskupia Górka wraz ze Starym Chełmem. Zakres prac związanych z programem obejmuje przebudowę dróg wraz z rozbudową infrastruktury podziemnej, zagospodarowanie terenów zieleni. Przewidziano też remont budynków wspólnot mieszkaniowych i budynków komunalnych oraz przystosowanie lokali do prowadzenia działań społecznych. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014- 2020.

Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska