PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W najbliższy wtorek i środę (25-26 września) ulica Bażyńskiego będzie zamknięta dla ruchu

We wtorek i środę (25-26 września) planowane jest układanie ostatniej warstwy nawierzchni na ul. Bażyńskiego w Gdańsku. W związku z prowadzonymi pracami ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu i nie będzie możliwości dojazdu do posesji. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

A
A

Prace w ul. Bażyńskiego prowadzone są w ramach II etapu budowy kanalizacji deszczowej. Inwestycja ma na celu odwodnienie ul. Grottgera, Bażyńskiego, Kasprowicza i Tetmajera w Oliwie, poprzez odprowadzenie wód deszczowych do projektowanej kanalizacji deszczowej, a następnie do przebudowywanego kanału kanalizacji deszczowej w ul. Wita Stwosza. Wykonawcą robót jest firma EUROVIA POLSKA S.A. Planowany termin zakończenia inwestycji to maj 2019 r. Koszt realizacji wynosi ponad 11,3 mln zł. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 : ,,Systemy gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich - Miasto Gdańsk".

Więcej informacji na temat zadania:
http://www.drmg.gdansk.pl/web20/index.php/d-realizowane/734-budowa-kanalizacji-deszczowej-w-rejonie-ulicy-grottgera-bazynskiego-kasprowicza-i-tetmajera-w-gdansku

Agnieszka Zakrzacka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska