Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

W Gdańsku uczniowie projektują ogrody kieszonkowe

"Ogrody kieszonkowe" to hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu, którego finał rozpoczął się w czwartek w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku, przy ul. Czyżewskiego 31. Konkursu odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego.

A
A

Celem Konkursu jest zainspirowanie młodzieży, uczniów kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu, do tworzenia nowatorskich rozwiązań zagospodarowania terenów zieleni.

Do finału tegorocznej edycji zakwalifikowanych zostało 17 szkół z całego kraju, z których jedna zrezygnowała z przyczyn niezależnych od organizatorów. Z Pomorza uczestniczą Powiatowy Zespół Szkół w Redzie i  Zespól Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku.

W pierwszym dniu finałowych zmagań drużyny przygotują projekty zagospodarowania terenu. W drugim dniu odbędzie się konkurs indywidualny, w którym nagrodą jest m.in. indeks na kierunek architektura krajobrazu w Sopockiej Szkole Wyższej.

Zwycięska drużyna w nagrodę otrzyma m.in. nożyce akumulatorowe i książki.

W ramach finału zaplanowano m.in. spotkanie z Miejskim Ogrodnikiem w Gdańsku, Joanna Paniec.

Bożena Leszczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy