PORTAL MIASTA GDAŃSKA

W Gdańsku niezbędny sprzęt do rehabilitacji można wypożyczyć

W Gdańsku niezbędny sprzęt do rehabilitacji można wypożyczyć
Lato sprzyja rozmaitym aktywnościom w plenerze. Jednak, jeśli zdarzy Ci się poważna kontuzja np. podczas jazdy na rowerze i pilnie potrzebujesz sprzętu do rehabilitacji, ofertą w tym zakresie służy wypożyczalnia przy al. Gen. Józefa Hallera 115 we Wrzeszczu.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Urządzenia do rehabilitacji w wypożyczalni przy al. Hallera 115 w Gdańsku
Urządzenia do rehabilitacji w wypożyczalni przy al. Hallera 115 w Gdańsku,
fot. mat. MOPR

Na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, punkt prowadzi Stowarzyszenie „Wspólnota Serc”. Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego jest czynna: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. od 7.30 do 15.30 oraz w środy w godz. od 10.00 do 18.00. Z jej oferty mogą skorzystać mieszkanki, mieszkańcy Gdańska, dysponujący pisemnym wskazaniem lekarza lub fizjoterapeuty, o konieczności używania konkretnego urządzenia.

Nie kupuj, wypożycz

Wypożyczająca/y wpłaca tylko kaucję za urządzenie. Jej wysokość zależy od wartości pobranego sprzętu. Kaucja jest zwracana klientom, gdy oddają urządzenia. To dobra forma pomocy dla potrzebujących osób, których nie stać na zakup sprzętu. Jednorazowo urządzenie można wypożyczyć na okres do sześciu miesięcy. Jest możliwe przedłużenie czasu użytkowania, ale tylko w sytuacjach tego wymagających, uzasadnionych. Na dogodny termin wizyty w wypożyczalni osoba potrzebująca może się umówić. Dzwoniąc pod numerem tel.: 58 301 30 16 (czynny w godz. pracy punktu), uzyska szczegółowe informacje.

Wsparcie nie tylko po wypadku

Urządzenia do rehabilitacji przydają się zwłaszcza osobom, które uległy wypadkowi i chcą powrócić do dawnej sprawności. Korzystają z nich również mieszkanki, mieszkańcy z niepełnosprawnościami, którzy chcą zwiększyć swoją aktywność zawodową, społeczną. W ofercie punktu są m.in.: kule łokciowe i pachowe, laski, trójnogi oraz wózki inwalidzkie zwykłe i aktywne. Są też: zestawy pionizujące, balkoniki i tzw. wioślarze. W razie konieczności wypożyczyć można np. łóżko rehabilitacyjne elektryczne, gorsety, podnośniki kąpielowe oraz koncentratory tlenowe przenośne i stacjonarne. W ofercie są również: rowery do rehabilitacji, zestawy do ćwiczeń manualnych i różne aparaty do masażu.