Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Uwaga kierowcy! Zmiany na ul. Obotryckiej

W związku z rozpoczęciem prac w ul. Obotryckiej, od poniedziałku, 11 marca (po porannym szczycie komunikacyjnym) planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.

A
A

W pierwszym etapie prac zamknięty zostanie odcinek ok. 100 m ulicy, w rejonie posesji ner 15,17,19,21. Dojazd do posesji i dojścia dla mieszkańców zostaną zapewnione. Wjazd na ulicę Obotrycką będzie zapewniony od ul. Mściwoja i od ul. Bora Komorowskiego. Taka organizacja potrwa ok. 2 tygodnie. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Zmiana podyktowana jest rozpoczęciem prac w  ul. Obotryckiej, związanych z przebudową nawierzchni, budową oświetlenia i sieci kanalizacji deszczowej.

Zakres inwestycji zakłada, że na odcinku Obotryckiej, od ul. Mściwoja II do istniejącej już jezdni, powstanie ciąg, po którym poruszać się będą mogły zarówno samochody, jak i piesi. Teren po obu stronach jezdni zostanie utwardzony. Inwestycja obejmie odcinek liczący około 250 metrów.

Przetarg na realizację zadania wygrała firma Szelbruk z Sierakowic. Koszt inwestycji to ok.  679 tys. złotych. Inwestycja jest współfinansowanie przez spółkę Obotrycka Sp.z.o.o, która przeznaczyła na ten cel 350 tys. złotych. Prace zakończą się 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska