Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Uwaga kierowcy! Most na ul. Starogardzkiej przejezdny – na razie wahadłowo!

W nocy z czwartku (20.09) na piątek (21.09) będzie można przejechać po raz pierwszy nowym mostem na ul. Starogardzkiej. Na razie ruch odbywać się będzie wahadłowo. Na swoją trasę wraca autobus linii 189, ale ruch pieszych odbywać się będzie jak do tej pory kładką. Zmiany te związane są z kolejnym etapem prac i potrwają co najmniej dwa tygodnie.

A
A

W związku z kolejnym etapem prac przebudowy mostu w ul. Starogardzkiej, w nocy z czwartku na piątek (20/21.09) nowy most zostanie częściowo udostępniony kierowcom. Ruch odbywać się będzie wahadłowo, poprzez sygnalizację świetlną. Auta z ul. Starogardzkiej będą kierować się przez most bezpośrednio na Trakt św. Wojciecha. Równocześnie planowane jest zamknięcie wjazdu z ul. Starogardzkiej na ul. Nowiny w kierunku centrum.

W relacji odwrotnej również ruch  będzie odbywać się bezpośrednio z ul. Trakt Św. Wojciecha na ul. Starogardzką. W piątek (21.09)od pierwszych porannych kursów na stałą trasę przez ul. Trakt Św. Wojciecha wraca linia autobusowa 189.

 Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu nie będzie możliwości  bezpośredniego wjazdu na ul. Starogardzką z Traktu Św. Wojciecha dla pojazdów poruszających się z Pruszcza Gdańskiego. Ta relacja zostaje utrzymana jak dotychczas – auta kierowane będą na trasę objazdową z wykorzystaniem ulic Trakt Św. Wojciecha, Podmiejska, Małomiejska, Świętokrzyska i Niepołomicka.
Dla pojazdów ciężarowych (masy całkowitej powyżej 3,5t) przejazd będzie odbywał się z wykorzystaniem Obwodnicy Południowej oraz ulic Małomiejskiej-Świętokrzyskiej-Niepołomickiej.

Ruch pieszy będzie odbywać się jak bez zmian – tj. kładką pieszą umieszczoną nad Kanałem Raduni w sąsiedztwie mostu (w relacji ul. Nowiny-ul. Trakt Św. Wojciecha).

Taka organizacja ruchu potrwa co najmniej 2 tygodnie. O kolejnych zmianach będziemy informowali z wyprzedzeniem.

Aktualnie na terenie inwestycji trwają prace wykończeniowe. Na moście została położona warstwa ścieralna asfaltu
Aktualnie na terenie inwestycji trwają prace wykończeniowe. Na moście została położona warstwa ścieralna asfaltu
mat. pras. DRMG

Nowym mostem na Starogardzkiej będzie można przejechać w nocy 20/21 września
Nowym mostem na Starogardzkiej będzie można przejechać w nocy 20/21 września
mat.pras. DRMG

Budowa mostu nad Kanałem Raduni w ciągu ulicy Starogardzkiej w Gdańsku usprawni komunikację oraz poprawi komfort podróżujących w tej części miasta. Obiekt, który funkcjonował wcześniej w tym miejscu, był zbyt wąski, by jednocześnie mogły nim przejechać samochody z przeciwnych kierunków. Obowiązywał tu ruch wahadłowy, który powodował korki. Nowy obiekt natomiast, umożliwi ruch kołowy w obu kierunkach. Oprócz nowego mostu zmieni się istniejący układ drogowy oraz dojazdy. Wykonawcą prac jest firma MOST Sp. z o.o. z Sopotu.  Kwota jaką Miasto przeznaczyło na realizację zadania to ok. 5, 6 mln zł. Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Infrastruktury w wysokości 3 051 100 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące inwestycji znajdują się na stronie internetowej: http://www.drmg.gdansk.pl/index.php/inwestycje-2/transport/drogi/126-budowa-mostu-nad-kanalem-raduni-w-ciagu-ulicy-starogardzkiej-w-gdansku

 

 

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy