Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Utrudnienia na ul. Uranowej

A
A

W związku z rozpoczęciem przebudowy ul. Uranowej w Gdańsku, we wtorek (26.02) w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Ulica Uranowa zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Krzemowej do ul. Platynowej. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie przez około 2 miesiące.  Objazdy wytyczone zostaną ul. Krzemową i Platynową.
W związku z zamknięciem ul. Uranowej, zmianie ulegnie także kursowanie autobusów ZTM.  Od pierwszych porannych kursów we wtorek, 26.02.2019 r. od odwołania, zmieniona zostanie trasa linii autobusowych 154 i 162 na Oruni Górnej. Zmiany dla linii nocnej N1 zaczną obowiązywać od nocy z wtorku na środę, 26/27.02.2019 r.

Linie 154 i 162 w kierunku Oruni Górnej:
- od przystanku „Krzemowa” [1579] do przystanku „Orunia Górna” [132] autobusy pojadą ulicami: Platynową – Krzemową – Hoene – Uranową – Krzemową. Czasowo zawieszona zostanie obsługa  przystanku „Uranowa” 01 [1233]. W zamian, w rejonie skrzyżowania ulic: Krzemowej i Hoene, zostanie uruchomiony nowy tymczasowy przystanek „Uranowa” 91 [9233].

 Linie 154 i 162 w kierunku Jana z Kolna i Wrzeszcza PKP:
- wszystkie odjazdy z przystanku „Orunia Górna” [132] – bez zmian.

 Linia N1 w kierunkach: Jaworzniaków i Osowa PKP:
- odjazdy od przystanku „Orunia Górna” [132] do każdego z krańców zostaną opóźnione o 1 minutę względem obecnie obowiązujących rozkładów jazdy. Odjazdy z krańców nie ulegną zmianie.

Na ul. Uranowej zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni oraz miejsc postojowych. Inwestycja uwzględnia także przebudowę chodników i wymianę krawężników. Przetarg na remont nawierzchni ul. Uranowej wygrało Przedsiębiorstwo WPRD GRAVEL Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 1,1 mln zł. Prace potrwają do końca kwietnia.

Przepraszamy za utrudnienia i apelujemy o ostrożną jazdę.

Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska