Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Ul. Lindego w Gdańsku zostanie przebudowana

Podpisano umowę na przebudowę ul. Lindego w dzielnicy Strzyża. Prace rozpoczną się wiosną i potrwają do lipca.

A
A

Kolejna ulica w Gdańsku zostanie przebudowana. Właśnie podpisano umowę na prace związane z remontem ul. Lindego na terenie gdańskiej Strzyży. Inwestycja przewiduje przebudowę układu drogowego, który uwzględnia poruszanie się po drodze aut i pieszych. Jezdnię ulicy Lindego zaprojektowano jako dwukierunkowy ciąg pieszo – jezdny. Nową nawierzchnię stanowić będzie starobruk. W ulicy wydzielono dwie strefy za pomocą koloru kostki (piaskowy - część dla pieszych, antracyt - część jezdna).  Na końcu ulicy Lindego przewidziano plac do zawracania dla samochodów osobowych. W ramach zadania pojawi się też oświetlenie uliczne i wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa.

Umowa z Firmą Budowlano-Drogową Prasbet Sp. j. została podpisana 12 października i opiewa na kwotę 1 069 103, 7 zł. Prace będą realizowane od marca do lipca 2019 roku. 

Więcej o inwestycji na stronie : http://www.drmg.gdansk.pl/index.php/d-realizowane/1674-realizacja-inwestycji-w-obrebie-dzielnicy-strzyza-w-gdansku-przebudowa-ul-lindego-w-gdansku-2

Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska