Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Uczniowie z Conradinum będą rozmawiać ze znanym filozofem przyrody o kosmologii i astrofizyce

Dziś, 24 maja o godz. 17 w auli szkolnej SOiO Conradinum przy ul. Piramowicza 1/2 w Gdańsku uczniowie skupią się na zagadkach z zakresu kosmologii i astrofizyki. W dyskusji weźmie udział specjalista, filozof przyrody i autor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz książek "Przekrój przez Wszechświat", dr Łukasz Lamża.

A
A

- Na spotkaniu zostaną poruszone trzy nurty: powstanie i ewolucja wszechświata, powstanie i ewolucja układów planetarnych w kontekście naszego Układu Słonecznego, a także  hipotezy powstania życia na Ziemi i jego ewolucja – zdradza Maciej Draws, nauczyciel fizyki z Conradinum. - Spotkanie jest współorganizowane przez krakowskie wydawnictwo Copernicus Center Press. Posiadamy nawet patronat medialny m. in. portalu Kosmonauta.net – podkreśla nauczyciel.

Dr Łukasz Lamża jest filozofem przyrody i popularyzatorem nauki, który specjalizuje się w kosmologii, astrofizyce oraz zagadnieniach filozoficznych związanych z tymi naukami. Może się poszczycić artykułami naukowymi i popularnonaukowymi oraz książkami "Przekrój przez Wszechświat" (CC Press, 2014), "Granice Kosmosu - granice kosmologii" (CC Press, 2015) oraz „Wszechświat krok po kroku” (CC Press, 2017). To również członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Publikuje również artykuły na łamach Tygodnika Powszechnego.

Spotkanie3@2x
Anna Mizera-Nowicka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy