Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Trener Andrea Anastasi odchodzi z Trefla Gdańsk

W czwartek 11 kwietnia o godzinie 18.00, w sali treningowej Ergo Areny, odbędzie się mecz siatkarzy Trefla Gdańsk z kibicami. Spotkanie będzie okazją do pożegnania trenera Andrei Anastasiego, który opuszcza Gdańsk po pięciu latach prowadzenia drużyny Trefla.

A
A

Pod wodzą Włocha Trefl wywalczył m.in. srebro (2015) i brąz (2018) mistrzostw Polski, dwukrotnie zdobył Puchar Polski oraz Superpuchar. Dwukrotnie grał w Lidze Mistrzów – w 2016 roku zakwalifikował się do czołowej dwunastki, a w tym sezonie awansował do ćwierćfinału, w którym stoczył heroiczne boje z rosyjskim Zenitem Kazań, najlepszym zespołem na świecie. W Gdańsku było 2:3, w Kazaniu 3:2, złotego seta wygrał Zenit.

Mecz towarzyski zaplanowany jest na czwartek 11 kwietnia o godzinie 18.00 w sali treningowej Ergo Areny (wejście C1). Naprzeciw siebie staną drużyny, w skład których wejdą zawodnicy Trefla i kibice. Jednym z sędziów będzie trener Anastasi, a wspomagać go będą pozostali członkowie sztabu szkoleniowego.

Kibice będą mogli zdobyć pamiątkowe autografy, porozmawiać i zrobić sobie wspólne zdjęcie z zawodnikami i trenerami Trefla. Wydarzenie jest świetną okazją aby podziękować Anastasiemu za jego pięcioletnią pracę i sukcesy jakie odnosiła drużyna Trefla pod jego skrzydłami. Wstęp na imprezę jest darmowy.

Trener Trefla Andrea Anastasi - Fot. Grzegorz Mehring
Trener Trefla Andrea Anastasi - Fot. Grzegorz Mehring
Jędrzej Sieliwończyk (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy