PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Tramwaj zwany pożądaniem na gdańskich torach

Tramwaj zwany pożądaniem na gdańskich torach
W sobotę, 8 czerwca, na gdańskie tory wyjedzie „Tramwaj zwany pożądaniem”. Na pokładzie pojazdu Gdańskich Autobusów i Tramwajów, wiedzą na temat profilaktyki zakażeń HIV dzielić się będą wyszkoleni edukatorzy.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Pojazdy Gdańskich Autobusów i Tramwajów na co dzień towarzyszą mieszkańcom w drodze do pracy, czy szkoły, ale są też przestrzenią ważnych projektów społecznych adresowanych do mieszkańców. W tym m.in. właśnie realizowanej od wielu już lat akcji „Tramwaj zwany pożądaniem”, dedykowanej profilaktyce zakażeń HIV.

Jak podkreślają organizatorzy akcji – Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Gdańsk, projekt ten, dzięki swojej oryginalności ma szansę zmienić sposób myślenia, przemodelować podejmowane zachowania oraz zazwyczaj negatywne nastawienie do wykonywania testów w kierunku HIV.

W „Tramwaju zwanym pożądaniem” pożądaną wiedzą na temat profilaktyki zakażeń HIV dzielić się będą wyszkoleni edukatorzy. Będzie można dowiedzieć się między innymi, jakie zachowania są najbardziej ryzykowne, jak zabezpieczać się przed zakażeniem HIV, gdzie można wykonać anonimowy i bezpłatny test oraz jak wygląda ewentualne leczenie.

W roli „Tramwaju zwanego pożądaniem” – tramwaj Pesa Swing, który 8 czerwca w godz. 16.00 – 21.30 kursował będzie na trasie Strzyża PKM – Chełm Witosa. Przejazdy nim są bezpłatne i ogólnodostępne.

rozklad_jazdy_tzp (154.48 KB, pdf)