PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Talenty pokoleń - trening umysłu i stylu, czyli Gdańskie Dni Seniora w Centrum Rozwoju Talentów

Centrum Rozwoju Talentów włącza się w organizację Gdańskich Dni Seniora, proponując mieszkańcom Trening umysłu i stylu! Wydarzenie, w ramach cyklu „Talenty pokoleń” odbędzie się 26 października 2018 roku, w godzinach 10:00-13:00. Równolegle odbędą się aż trzy różne wydarzenia – spotkanie z aktorką, warsztat z wizażystką oraz gimnastyka umysłu.

A
A

CRT, trochę na przekór, swoje wydarzenie kieruje nie tylko do seniorów – zaprasza wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku. Uczestnikami będą więc zarówno seniorzy, jak i młodsze pokolenie. W ten sposób Centrum chce zaprezentować różne wartości, postawy i zainteresowania oraz pokazać, że pracować z talentami można niezależne od wieku! Ideą jest przyczynienie się do integracji pokoleń, dzielenie się doświadczeniami oraz przedstawienie sposobów na rozwijanie talentów na wszystkich etapach życia. W Centrum liczy się komunikacja i budowanie więzi między pokoleniami. Wiek to przecież tylko liczba!

Grupy warsztatowe będą prowadzone przez moderatorów z udziałem artystów i specjalistów. Spotkanie aktorskie poprowadzi Karolina Honchera – aktorka filmowa i teatralna. W swojej pracy wykorzystuje dramę – metodę, która uczy kreatywnej twórczości oraz pomaga w doskonaleniu umiejętności współpracy z innymi ludźmi. Aktorka opowie o tym, w jaki sposób skutecznie prezentować się przed innymi. Uczestnicy będą mieli możliwość przećwiczenia sztuki autoprezentacji, nauczą się rozpoznawania zachowań niewerbalnych oraz poznają kluczowe zasady w procesie komunikacji. W ten sposób rozwiną swoje umiejętności interpersonalne i społeczne. Wszystko to przy pomocy dyskusji, burzy mózgów i ćwiczeń z teatru improwizacji.

Druga propozycja Centrum, warsztaty kreowania wizerunku z wizażystką, stylistką i charakteryzatorką filmową – Hanną Dudą-Zacharewicz, to przyjemne, dwugodzinne spotkanie, mające na celu pokazanie atutów uczestników oraz pomoc w ich świadomym wykorzystywaniu. Warsztaty obejmują pracę nad uzyskaniem korzystnego wizerunku, poprzez analizę sylwetki, kolorystyki i formy ubioru, a także fryzury i makijażu. Uczestnicy będą mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w ćwiczeniach dotyczących zmiany wyglądu. Panie nauczą się właściwiej pielęgnacji twarzy i robienia makijażu na każdą okazję. Panowie natomiast będą mieli szanse dowiedzenia się w jaki sposób wykreować wizerunek schludnego i eleganckiego mężczyzny. Dodatkowo, w praktyczny sposób uzupełnią wiedzę na temat odpowiedniego zachowania, ruchu i gestykulacji. Dowiedzą się jak zapanować nad głosem i emocjami. Dzięki prostym wskazówkom, ćwiczeniom i dialogom, uczestnicy, nie tylko dowiedzą się jak zmienić wygląd zewnętrzny, ale także dostaną dużą dawkę motywacji i cennych wskazówek na przyszłość!

Dla wszystkich spragnionych intelektualnych rozrywek CRT przygotowało gimnastykę umysłu. Wszyscy wiemy jak ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, że należy także zadbać o nasz mózg? Na warsztacie, w miłej i przyjaznej atmosferze uczestnicy będą ćwiczyć funkcje poznawcze – pamięć, koncentrację i uwagę. Poznają swój indywidualny styl uczenia się oraz dowiedzą się, która półkula mózgowa jest u nich dominująca.

Poznają także stare gry w nowej odsłonie oraz dostaną wskazówki jak ćwiczyć umysł na co dzień. Prowadzące, Katarzyna Burda-Kosałka oraz Sylwia Zalewska z Centrum Rozwoju Talentów, zaproponują szczyptę wiedzy teoretycznej i mnóstwo ćwiczeń, dzięki którym nie zabranie dobrej zabawy.

Wspólnie spędzany czas umili grający w tle pianista - Ryszard Łyczko. W przyjaznym i gościnnym wnętrzu Centrum przygotowany zostanie także słodki poczęstunek. O godzinie 12:00, specjalnie dla gości Centrum, odbędzie się wyjątkowy koncert-niespodzianka.

Zapisów można dokonać: telefonicznie, pod numerem 58 500 56 30, mailowo, na informacja@centrumtalentow.pl

Centrum Rozwoju Talentów
al. Grunwaldzka 472d
Olivia Business Centre, budynek Olivia Six (parter)
tel.: 58 500 56 30
mail: informacja@centrumtalentow.pl
www.centrumtalentow.pl

Katarzyna Stasiewicz (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Gdański Urząd Pracy