PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Szczepienie to szansa. Czas wzmocnić turystykę

Branża turystyczna to niezwykle istotna gałąź gospodarki, która najmocniej poczuła negatywny wpływ pandemii COVID-19. Z tego powodu Gdańska Organizacja Turystyczna wystąpiła z apelem do Prezesa Rady Ministrów o możliwe przyspieszenie szczepień.

A
A

Zamknięte hotele, puste restauracje, transport i przewodnicy bez klientów. To smutna rzeczywistość branży turystycznej, która jeszcze niedawno kwitła. Do Gdańska, w roku 2019 przyjechało rekordowe 3,5 mln gości. Dla porównania rok 2020 to już niespełna 2 mln, a przecież turystyka to dochody i miejsca pracy dla tysięcy ludzi (ok. 1,4 mln miejsc). Wszystkie te obiekty i ludzie to niezwykle istotna część polskiej gospodarki. Przyspieszone szczepienie to szansa na szybsze otwarcie. To szansa na powrót pracowników oraz na zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkich klientów.

- Z ankiety przeprowadzonej przez GOT wynika, że ponad 84% przedstawicieli branży bardzo chętnie poddałoby się wcześniejszemu szczepieniu, co byłoby szansą na szybsze otwarcie i pozytywny impuls dla całej gospodarki. Dlatego też zwracamy się do wszystkich, którym nie jest obcy los turystyki, o aktywne włączenie się i wsparcie naszego apelu - mówi Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej.  

Turystyka potrzebuje wsparcia, jak nigdy wcześniej. Potrzebuje nadziei i nowego otwarcia, do którego walnie mogą przyczynić się szczepienia, zapewniając ciągłość funkcjonowania i bezpieczeństwo dla wszystkich, nie tylko pracowników.

W załączeniu do komunikatu znajdą są grafiki do dowolnego wykorzystania. Wszystkie one mocno podkreślają, że w tych trudnych czasach warto, a nawet trzeba, okazać solidarność i wspierać tak mocno dotkniętą kryzysem turystykę.

Zachęcamy do wspierania tej akcji. Zdrowa turystyka, to przecież bardzo ważny czynnik dla zdrowia całej gospodarki. #SzansaDlaTurystyki

Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej w składzie Rady POT

Decyzją Wiceprezesa Rady Ministrów, Jarosława Gowina, w składzie Rady Polskiej Organizacji Turystycznej VIII kadencji znalazł się Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Rada składa się z 18 osób. Sześć osób to przedstawiciele administracji rządowej, kolejne sześć to przedstawiciele samorządów. Radę uzupełnia sześć osób reprezentując branżę turystyczną.

Rada nadzoruje pracę POT. Do jej kompetencji należy między innymi przyjmowanie projektów rocznych planów finansowych i programów działania POT, zatwierdzanie rocznych sprawozdań z działalności i finansowych POT, określanie zasad wynagradzania pracowników POT i wymaganych kwalifikacyjnych tych pracowników. Rada opiniuje też kandydatów na stanowisko prezesa i wiceprezesów POT, a na pierwszym posiedzeniu wyłoni swojego przewodniczącego. Jednym z pierwszych zadań jakie będzie musiała podjąć Rada będzie zaopiniowanie zmian w statucie Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

 

Michał Brandt (0)
Gdańska Organizacja Turystyczna