Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Święta i patriotyzm – zachęcamy seniorów do aktywności!

Seniorki i seniorów, którzy chcą twórczo, w świątecznej atmosferze spędzić czwartkowe przedpołudnie 6 grudnia zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2018”, które odbędzie się w Domu Opieki „Złota Jesień”, przy ulicy Hynka 12 w Gdańsku.

A
A

W godzinach od 9.30 do 12 w sali konferencyjnej Stowarzyszenia Domu Opieki „Złota Jesień” uczestnicy obejrzą przedstawienie „A to Polska właśnie”, z okazji obchodów stulecia niepodległości kraju. Przygotowały je osoby 60 plus, które na co dzień integrują się i aktywizują na zajęciach w placówce przy ul. Hynka. W programie imprezy są także gry i zabawy oraz słodki poczęstunek. Spotkanie zakończy wspólne śpiewanie świątecznych piosenek.

- Zależy nam bardzo, by gdańscy seniorzy mieli możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Korzystając z różnorodnej oferty seniorzy mogą poczuć się też potrzebni, radośni i spełnieni.

W spotkaniu uczestniczyć będą m.in. podopieczni dziennych ośrodków wsparcia dla osób 60 plus w Gdańsku. Projekt „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2018” realizują Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Gdańska Spółdzielnia Socjalna oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z ośrodkami wsparcia dla osób starszych.

Sylwia Ressel (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku