Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Starter Pack – kompetencyjna rewolucja w Twojej szkole!

Starter Pack – kompetencyjna rewolucja w Twojej szkole!

A
A

Z uwagi na dynamicznie rozwijający się rynek pracy, coraz trudniej przewidzieć, jak będą wyglądały zawody przyszłości. Dlatego warto rozwijać kompetencje – wartości, które nie zależą od osiągnięć naukowych, ani branż zawodowych.

Starter Pack to autorski pakiet materiałów do ćwiczenia kompetencji, przeznaczony do wykorzystania na lekcjach przedsiębiorczości, doradztwa zawodowego, czy też wychowawczych. Projekt „Starter Pack” podpowie Nauczycielom jak przygotować uczniów do wejścia na rynek pracy i najważniejsze, jak wspierać rozwijanie kompetencji pożądanych przez pracodawców niezależnie od wybranego zawodu.

– Materiały programu mają przede wszystkim charakter użytkowy i praktyczny. Twórcy koncepcji Starter Pack’a stawiają na aktywną metodę nauczania, idea której przewiduje wyjście uczniów z ławki – mówi Elżbieta Moroz – koordynatorka projektu z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter. – Celem projektu jest to, aby uczniowie nauczyli się myśleć, poszukiwać, wiedzieć o swoich mocnych stronach, komunikować się działać i współpracować w zespole.

Z czego składa się Starter Pack? Magiczne pudełko zawiera w sobie: 2 zestawy fiszek kompetencji, materiały online, planszę z Modelem Biznesowym Canvas do pracy na lekcji, przewodnik dla nauczyciela oraz 3 przykładowe scenariusze lekcji. Fiszki kompetencji – to podstawowy i główny zestaw Starter Pack’a, ukierunkowany na rozwijanie najważniejszych kompetencji przyszłości. Za pomocą ćwiczeń i symulacji uczniowie i uczennice mogą doświadczyć na sobie samym/samej takie kompetencje jak np. kompleksowe rozwiązywanie problemów, myślenie krytyczne, kreatywność, zarządzanie zespołem czy komunikacja oraz współpraca. Ponadto nauczyciele mogą skorzystać z materiałów on-line, przykładowych scenariuszy lekcji, które rozwijają tematykę przedsiębiorczości oraz stanowią propozycję i przykład, jak pracować z fiszkami kompetencji.

Projekt „Starter Pack” jest realizowany przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości [GFP] – operatora Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. Projekt finansowany jest ze środków Miasta Gdańska. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.starter-pack.pl.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy