PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Spisz się w dzielnicach Gdańska

Spisz się w dzielnicach Gdańska
W związku z realizacją Narodowego Spisu Powszechnego 2021, Gdańsk wraz z Radami Dzielnic oraz Urzędem Statystycznym rusza z akcją: „Spisz się w dzielnicach Gdańska”. W okresie pomiędzy 17 sierpnia a 27 września w każdej dzielnicy w poszczególnych dniach i wyznaczonych godzinach mieszkańcy będą mogli przyjść do siedziby rady Dzielnicy, w której przyjmować będą Rachmistrzowie spisowi.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mobilny Punkt Spisowy

Jako że główną metodą spisu jest tzw. samospis elektroniczny, akcja jest skierowana głównie do gdańskich Seniorek i Seniorów, którzy mogą mieć problemy, aby samodzielnie dokonać spisu.

- W naszym mieście spisała się już niemal połowa obywateli. Mamy jednak świadomość, że jest duża grupa Gdańszczanek i Gdańszczan, którzy z uwagi np. na wiek nie dokonają samodzielnie samospisu internetowego, nie są zainteresowani podawaniem danych przez telefon, ani nie chcą zapraszać do swoich domów Rachmistrzów, jednak czują potrzebę zrealizowania tego, bądź co bądź obowiązku. - mówi Tomasz Filipowicz, Zastępca Gminnego Komisarza Spisowego w Gdańsku.

Akcja „Spisz się w dzielnicach Gdańska” rozpocznie się już 17 sierpnia w dzielnicy Przymorze, w której z uwagi na ogromne zainteresowanie przeprowadzona jest już po raz drugi w lokalach Spółdzielni Mieszkaniowej „Przymorze” tj.: Klub Bolek i Lolek, ul. Kołobrzeska 57; Klub Maciuś, ul. Opolska 2; Klub Piastuś, ul. Piastowska 98 A w godz. 9:00-16:00.

- Taka forma spisu sprawdziła się już w ostatnich tygodniach np. na „Zielonym Rynku” na gdańskim Przymorzu, gdzie można było spotkać przedstawicieli Gdańskiego Urzędu Statystycznego oraz Rachmistrzów spisowych. Zainteresowanie obywateli przerosło wszelkie oczekiwania. Dlatego postanowiliśmy dać taką możliwość mieszkańcom każdej dzielnicy w Gdańsku. Jesteśmy przekonani, że Radni chętnie zaangażują się w akcję, a przy okazji będą mieli okazję do porozmawiania z mieszkańcami na najważniejsze tematy dla danej dzielnicy – dodaje Filipowicz.

Harmonogram akcji na najbliższe dni w pozostałych dzielnicach, dostępny jest w załączniku.

Rachmistrzowie będą dyżurować w poszczególnych lokalizacjach w godz. 9.00 - 14.00 (Z uwagi na duże zainteresowanie ze strony Mieszkańców zastrzegamy możliwość zmian w harmonogramie).

Spisz się w dzielnicach do 27.09 harmonogram (32.24 KB)