Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Spis Rolny bez wywiadów bezpośrednich

Trwa Powszechny Spis Rolny. Jak poinformował dyrektor Centralnego Biura Spisowego od 1 października do odwołania, rachmistrzowie spisowi będą prowadzić wyłącznie wywiady telefoniczne. Decyzja ma związek z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19. Rolnicy W dalszym ciągu mogą spisywać się przez internet.

A
A

Od 1 października do odwołania rachmistrzowie nie będą realizowali wywiadów bezpośrednich w terenie. W związku z tym – do odwołania – spis rolny realizowany będzie wyłącznie metodami:

Samospis internetowy jest metodą obowiązkową. Przez Internet można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020r. Rolnicy, którzy nie poosiadają dostępu do Internetu lub maja trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody:

  • samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99)

Przez infolinię spisową można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020r.

  • bezpośrednio w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym

Każdy urząd gminy i urząd statystyczny w województwie jest zobowiązany do udostepnienia miejsca do samospisu dla rolników.

W ramach metod uzupełniających spisu z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego. Rachmistrzowie będą realizowali spis rolny poprzez wywiad telefoniczny do 30 listopada 2020 r.

 

Jędrzej Sieliwończyk (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta
Referat Prasowy