PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Specjalna edycja Europejskiej Karty Młodzieżowej EURO26

Specjalna edycja Europejskiej Karty Młodzieżowej EURO26
Prezydent Paweł Adamowicz wręczył dziś liderom pomorskich organizacji młodzieżowych pierwsze Karty EURO26 – LIDER.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Prezydent Paweł Adamowicz wręczył dziś liderom pomorskich organizacji młodzieżowych pierwsze Karty EURO26 – LIDER.

Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim odbyła się prezentacja Karty i jej roli w motywowaniu liderów młodzieżowych. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Morena w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Projektów Młodzieżowych oraz organizacją Young Scot.

Karty Lidera otrzymali: Dorota Suchy, Grzegorz Kościelniak, Mateusz Konkel, Rafał Trotzki, Paweł Kardasz, Maria Suryn, Monika Janiszewska, Olga Dadio, Grażyna Ostapiuk, Edyta Stefańska, Anna Krzeszowska-Hovanecz, Ewa Wendt, Marta Szajner i Hanna Matyjaszczuk. Reprezentują oni: Caritas, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Związek Harcerstwa Polskiego oraz Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa.

Głównym celem projektu jest opracowanie, przetestowanie i upowszechnienie modeli zapewniających trwałość funkcjonowania pomorskich organizacji pracujących z dziećmi i młodzieżą. Na etapie testowania przygotowaliśmy 300 Kart EURO26 w edycji LIDER, które będą działały na terenie Gdańska.

Projekt wdrażany jest w trzech fazach.
Podczas pierwszego etapu przez grupy robocze, w skład których wchodzili przedstawiciele organizacji pozarządowych, wypracowane zostały propozycje mechanizmów wspierania organizacji pozarządowych. Stworzone zostały systemy wspierania organizacji na trzech polach: informacyjnym, szkoleniowym oraz finansowym.

W drugiej fazie, która rozpoczęła się w 2012 roku, wypracowane propozycje zostaną przetestowane przez 25 pomorskich organizacji pozarządowych. Na podstawie ich opinii i sugestii do mechanizmów wsparcia zostaną wprowadzone zmiany.
Podczas fazy upowszechniania zmodyfikowane modele wdrażane będą w 100 pomorskich organizacjach pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Istotnym elementem projektu jest współpraca ze szkockimi organizacjami. Ich bogate doświadczenia we wdrażaniu systemów wsparcia organizacji pozarządowych wykorzystywane są w tworzonych w ramach projektu modelach.

W ramach modelu informacyjnego powstała specjalna edycja Europejskiej Karty Młodzieżowej EURO26 – Karta EURO26 Lider. Jest to innowacyjny w skali ogólnoeuropejskiej produkt, ponieważ karta pozwalać będzie na korzystanie ze zniżek i ofert specjalnych dla całego systemu EURO26 oraz nowych funkcjonalności niespotykanych w Europie i niedostępnych dla standardowych użytkowników kart Euro26.

Więcej informacji na: www.euro26.pl


Dariusz Wołodźko / Biuro Prasowe