Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Spacer w Otominie z psami ze schroniska

Pracownicy i wolontariusze zapraszają wszystkich gdańszczan do Otomina na leśny spacer ze schroniskowymi czworonogami w ramach akcji „Promykowe podróże małe i duże”. Psia impreza odbędzie się w sobotę 27 października w godzinach 12.00-14.00.

A
A

Podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku wiedzą, że lato dobiegło końca. I noce już chłodne, i wieczory ciemne, i ciepła słoma w budach się pojawiła… Jednak radości z jesieni psi rezydenci wiele nie mają: z boksów nie widać złoto-czerwonych barw w lesie, a pod łapami, zamiast szeleszczących liści i trzaskających patyków, nudne, łatwo zmywalne podłogi w domkach i kojcach. Czy można to zmienić, choćby na jeden dzień? Pewnie, że tak! Pracownicy i wolontariusze zapraszają wszystkich gdańszczan do Otomina na leśny spacer ze schroniskowymi czworonogami w ramach akcji „Promykowe podróże małe i duże”. Psia impreza odbędzie się w sobotę 27 października w godzinach 12.00 do 14.00.

To już druga nasza wyprawa w tym roku” – mówi Piotr Świniarski, kierownik Schroniska – „wiosną pojechaliśmy nad morze, do Sobieszewa, a teraz obraliśmy kierunek las i pobliskie jezioro. Zabieramy ze sobą około 20 psów i tak jak poprzednio, dzięki uprzejmości spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje, nasi podopieczni dojadą wygodnie na miejsce wynajętym autobusem”. Centralny miejscem sobotniego wydarzenia będzie leśna polana w pobliżu głównej drogi. Tam na odwiedzających będą czekać nie tylko „promykowe” zwierzaki, ale i namiot schroniska, stoły z gorącą kawą, herbatą i czymś na ząb.

W najbliższą sobotę zapraszamy do Otomina na spacer z podopiecznymi schroniska Promyk
W najbliższą sobotę zapraszamy do Otomina na spacer z podopiecznymi schroniska "Promyk"
materiały prasowe

Ten sobotni wypad do lasu to nie tylko szansa na rozprostowanie psich łap, rozciągnięcie mięśni czy eksplorację nowych zapachów. Wszyscy mają nadzieję, że być może w takiej scenerii ktoś z odwiedzających wypatrzy sobie przyjaciela na całe życie. Na taki scenariusz po cichu liczy też wolontariuszka Joanna, która w ten dzień towarzyszyć będzie suczce Korze: „Poprzedni spacer nad morzem pokazał nasze psy w zupełnie innej perspektywie, zrelaksowane, swobodne, żywo zainteresowane wszystkim co wokół, a przy tym wpatrzone w człowieka. Zrozumiałam wtedy, na tamtym spacerze, że moja Kora, przebywając za bramą schroniska, jest po prostu zahibernowana uczuciowo i emocjonalnie w oczekiwaniu na dom. I już się nie boję, że sobie nie poradzi kiedy znajdzie prawdziwą miłość. Ona wtedy rozkwitnie cała sobą, z dnia na dzień. Tak jak to zrobiła wtedy w marcu, na tę parę chwil.” – tłumaczy Joanna.

Organizatorzy imprezy zapraszają na nią nie tylko potencjalnych adoptujących, ale wszystkich tych, którzy pragną spędzić jesienną sobotę na świeżym powietrzu i w towarzystwie przyjaznych ludzi i zwierząt. Mile widziane są całe rodziny, a także opiekunowie psów ze swoimi czworonogami – tymi adoptowanymi z Promyka i nie tylko.

Schronisko „Promyk” mieści się na gdańskich Kokoszkach, przy ulicy Przyrodników 14. Obecnie w placówce przebywa ok. 150 psów i 70 kotów. Adopcje 7 dni w tygodniu, w godzinach od 11.00 do 15.30.

Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy