PORTAL MIASTA GDAŃSKA
';
PL | EN | DE

Sobótka na Jaśkowej Dolinie

Już w niedzielę, 23 czerwca, o 14.00 rozpocznie się finał Nocy Świętojańskiej – Sobótka na Jaśkowej Dolinie, w Teatrze Leśnym. Na uczestników czeka wiele atrakcji – tańce i zabawy, spotkania z artystami i koncerty. Wstęp jest bezpłatny.

A
A

To plenerowe wydarzenie zorganizowane by łączyć mieszkanki i mieszkańców - dlatego też organizatorzy zachęcają uczestników do przyniesienia własnych koszy piknikowych z jedzeniem i napojami. Świętowanie zaczynają młodzi wokaliści z piosenkami m.in. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, z muzyką na żywo zespołu Mariusza Wali.

Na scenie teatru, w rozmowie o książkach, które zmieniają świat, wystąpi Mikołaj Trzaska, kompozytor wraz z córką Basią Trzaską. Spotkanie poprowadzi pisarka Barbara Piórkowska.

Wyjątkową atrakcją będzie Plenerowa Czytelnia Domu Sąsiedzkiego KULTURA i Krytyki Politycznej w Trójmieście. Odbędą się tak zabawy dla dzieci, a także spotkania z książką dla starszych uczestników wydarzenia.

Sobótkowe Świętowanie wpisuje się w projekt „Podesty Kultury” i jest dofinansowane ze środków Miasta Gdańska – jednego z organizatorów. Razem z Gdańskim Archipelagiem Kultury i „Windą GAK”, przygotowano wiele atrakcji, przy współpracy ze Świetlicą Krytyki Politycznej w Trójmieście, fundacją DROGA oraz Stowarzyszenia WAGA.

PROGRAM:

14.00 – Piosenki, które zmieniają świat – koncert poezji m.in. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu młodych wokalistów Klubu WINDA i zespołu Mariusza Wali.

15.00 – Zabawy z książką dla dzieci – prowadzi Agata Półtorak, pisarka i ilustratorka literatury dziecięcej

15.00 – Plenerowa Czytelnia dla młodzieży i dorosłych – rozmowy o książkach, które zmieniają świat. Prowadzi Elżbieta Rutkowska z Domu Sąsiedzkiego KULTURA / Plenerowej Czytelni Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście

17.00 – Książki, które zmieniają świat – rozmowa na scenie Teatru Leśnego – z Mikołajem Trzaską, muzykiem i kompozytorem i jego córką Basią Trzaską, licealistką - rozmawia Barbara Piórkowska, pisarka i poetka

18.00 – Wrzeszcz Tańczy – potańcówka dla mieszkańców, warsztaty taneczne dla seniorów, z nauką podstawowych kroków dla chętnych. Do tańca gra na żywo zespół swingowy RACING TEAM SWING, a do tańca zaprasza Społeczność SWING REVOLUTION Trójmiasto.

sobotka_plakat
Mateusz Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy