Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Skarb Wyspy Sobieszewskiej odnaleziony – czas na nagrody

Osoby i szkoły, które wzięły udział w grze terenowej „Śladami Plentego–skarb Wyspy Sobieszewskiej” z niecierpliwością czekają na 8 grudnia. Wtedy odbędzie się wręczenie nagród za wypełnienie gry i odnalezienie skarbu! Sprawdź czy jesteś pośród nich?

A
A

Gra terenowa „Śladami Plentego–skarb Wyspy Sobieszewskiej” zorganizowana przez Miasto Gdańsk i Gdańską Organizację Turystyczną została uruchomiona w sierpniu tego roku. W zabawie udział wzięło kilkuset uczestników – nie tylko indywidualnych, ale także współpracujących w drużynach i zbierających punkty dla swoich szkół. Ci najlepsi otrzymają nagrody. W sobotę, 8 grudnia, o godz. 10.00 w Urzędzie Miejskim w Gdańsku (ul. Nowe Ogrody 8/12) w sali 107 odbędzie się wręczenie nagród. Czterdzieści osób, które zdobyły największą ilość punktów podczas gry, otrzyma nagrody w postaci bonów zakupowych na sprzęt  sportowy. Znalazłeś swój pseudonim lub przydzielony numer podczas gry na poniższej liście – zapraszamy po odbiór nagrody!

Gra plenerowa to zabawa na świeżym powietrzu, pełna zwrotów akcji i trzymających w napięciu wątków, do której potrzebne są tylko: smartfon i wygodne buty. Akcja toczy się oczywiście na Wyspie Sobieszewskiej. Naszym zadaniem jest podążać po śladach słynnego podróżnika Ludwiga Plentego, który ponoć ukrył tam skarb, a następnie zniknął. Zostawił jednak pewne wskazówki, które pomogą nam wpaść na odpowiedni trop i rozwiązać zagadkę. Tu z pomocą przychodzi nam smartfon i bezpłatna aplikacja „Questy VisitGdansk”, którą musimy wcześniej zainstalować. Następnie przemieszczamy się od punktu do punktu. Odkrywamy fascynujące lokalizacje Wyspy Sobieszewskiej a przy okazji zbieramy kolejne wskazówki. Łącznie musimy przejść (lub podjechać) kilka kilometrów, ale zdecydowanie warto. Na końcu otrzymujemy punkty i odkrywamy, że skarb Wyspy Sobieszewskiej to… o nie, nie. Tego nie ujawnimy – musicie odkryć sami!

Laureaci gry to:

Szkoły:
1. Szkoła Podstawowa 88 - ilość osób 102 i 46,56 pkt.
Szkoła otrzyma 8.000 zł w postaci bonów zakupowych na sprzęt sportowy.

2. Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego nr 1 - ilość osób
68 i 37,312 pkt.
Szkoła, otrzyma 5.000 zł w postaci bonów zakupowych na sprzęt sportowy.

3. Szkoła Podstawowa nr 29 73 i 13,925 pkt.
Szkoła, otrzyma 3 000 zł w postaci bonów zakupowych na sprzęt sportowy.

Osoby indywidualne:
Dagmara So-Zie
Gracz 1
Gracz 114
Gracz 128
Gracz 155
Gracz 159
Gracz 162
Gracz 169
Gracz 170
Gracz 18
Gracz 181
Gracz 184
Gracz 187
Gracz 189
Gracz 195
Gracz 212
Gracz 214
Gracz 218
Gracz 243
Gracz 245
Gracz 271
Gracz 273
Gracz 280
Gracz 281
Gracz 29
Gracz 291
Gracz 303
Gracz 37
Gracz 43
Gracz 50
Gracz 71
Gracz 74
Gracz 75
Ilona / Gracz indywidualny
Marek Reclaff
Olga / indywidualny
Patrycja Sadowska
Puzdrowsky / Gracz indywidualny
Sebastain Pastuszak
Smok Grzesiek

Serdecznie zapraszamy na galę po odbiór nagrody. By odebrać nagrodę, należy posiadać telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją, z którą przeszło się grę. Na jej podstawie będziemy weryfikować laureatów konkursu.

Zachęcamy do śledzenia strony projektu, gdzie zamieścimy wszystkie informacje dotyczące gry. I oczywiście najważniejsze – nie przestawajcie odkrywać! Skarb Wyspy Sobieszewskiej jest bowiem wyjątkowy. Można go odkrywać wielokrotnie, a gwarantujemy, że za każdym razem będziecie zachwyceni!

Gra powstała we współpracy Miasta Gdańsk i Gdańskiej Organizacji Turystycznej.
Gra powstała we współpracy Miasta Gdańsk i Gdańskiej Organizacji Turystycznej.
materiały prasowe
Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy