PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Ruch jednokierunkowy na ul. Wygon

Ruch jednokierunkowy na ul. Wygon
Od wtorku, 20 lutego zmieni się organizacja ruchu na ul. Wygon. Na odcinku od ul. Powalnej do ul. Głębokiej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Wyjątek stanowić będą rowerzyści, dla których ul. Wygon pozostanie dwukierunkowa.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Zmiany, wprowadzone na wniosek mieszkańców oraz w porozumieniu z Radą Dzielnicy Śródmieście, poprawią bezpieczeństwo ruchu na dotychczas dwukierunkowym fragmencie ul. Wygon. Szerokość jezdni uniemożliwia wyznaczenie na ulicy dwóch pasów ruchu, w związku z czym kierowcy poruszali się w obu kierunkach jednym pasem. Powodowało to ryzyko ewentualnej kolizji, a także w przypadku wymijania zmuszało kierowców do zjeżdżania na chodnik, ograniczając przestrzeń dla pieszych i stwarzając zagrożenie zwłaszcza przy przedszkolu.

Teraz poruszanie się będzie bezpieczniejsze i bardziej komfortowe, gdyż pojazdy będą mogły jechać ul. Wygon jedynie w kierunku ul. Głębokiej (w stronę ul. Elbląskiej dojazd możliwy będzie również jednokierunkową ul. Mostek). Ta zmiana nie będzie dotyczyć rowerzystów, którzy wciąż będą mogli poruszać się ulicą w dwóch kierunkach.

O nowej organizacji ruchu kierowców informować będą nowe znaki pionowe ustawione na wlocie oraz wylocie drogi.