PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Remont wiaduktu na ulicy Krasickiego

Remont wiaduktu na ulicy Krasickiego
Podpisano umowę na modernizację wiaduktu, który łączy Brzeźno z Letnicą i Nowym Portem. Prace związane z remontem obiektu na ul. Krasickiego rozpoczną się w środę, 28 września i potrwają do końca grudnia 2022 r.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Wiadukt przejdzie gruntowną modernizację. Właśnie podpisano umowę z Firmą Budowlano-Drogową MTM S.A. Koszt prac wyniesie ponad 5 mln złotych. Roboty drogowe potrwają 14 tygodni.

W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa konstrukcja pod istniejącą sieć uzbrojenia terenu i wymienione zostaną dylatacje. Prace obejmą także wzmocnienie filarów wiaduktu. Przewidziano również wykonanie nowej izolacji i nawierzchni jezdni, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego.

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z pracami zmieni się organizacja ruchu. Ulica Krasickiego zostanie zamknięta na odcinku od ul. Sybiraków do skrzyżowania z ul. Wyzwolenia i ul. Oliwską. Tramwaje będą kursowały bez zakłóceń. Ruch pieszych i rowerzystów będzie odbywał się po ścieżce od strony portu. Objazd dla kierowców będzie poprowadzony ul. Gdańską, al. Płażyńskiego i ul. Marynarki Polskiej. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do początku listopada.

Zmiany w kursowaniu autobusów

W związku z modernizacją wiaduktu i brakiem możliwości przejazdu autobusów, od dnia 28.09.2022 od godz. 04.30:

• Autobusy linii 148 będą kursować w relacji skróconej: Żabianka SKM - Przymorze - ... - Hallera - Dworska - PCK. Przystankiem końcowym i początkowym będzie przystanek PCK. Autobusy tej linii nie będą obsługiwać odcinka Brzeźno Dom Zdrojowy - Krasickiego - Wyzwolenia - Nowy Port.

• Mieszkańcy Nowego Portu i centralnej części Brzeźna będą mogli skorzystać z tramwajów linii 3 i 5, aby dojechać do skrzyżowania Hallera/Czarny Dwór i tu będą mogli przesiąść się na linię 148. W celu ułatwienia dla mieszkańców Nowego Portu zostanie całodziennie wydłużona trasa linii tramwajowej 3 z Brzeźna do Nowego Portu.

• Autobusy linii nocnej N6 (od nocy 28/29.09.2022) między Nowym Portem a Brzeźnem będą kursować w obu kierunkach trasą objazdową: ... - Nowy Port - Marynarki Polskiej - al. Płażyńskiego - Gdańska - PCK - Hallera - ..., bez obsługi odcinka Wyzwolenia - Krasickiego - Brzeźno Dom Zdrojowy.

Prognozowany termin przywrócenia stałej organizacji ruchu: początek 2023 r.

Szczegółowe informacje zostaną umieszczone na stronie internetowej ZTM Gdańsk

001_flaga(1)