PORTAL MIASTA GDAŃSKA
';
PL | EN | DE

Radni Gdańska nadali dwóm szkołom imię Marszałka Józefa Piłsudskiego

Technikum nr 2 oraz Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 wchodzące w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku otrzymały imię Marszałka Józefa Piłsudskiego - taką decyzje podjęli radni miasta podczas czwartkowej sesji.

A
A

Wspólny wniosek  Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego o nadanie szkołom imienia Marszałka  Józefa Piłsudskiego przedstawił  Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 (CKZiU) przy al. gen Józefa Hallera w Gdańsku. Działania w tej sprawie rozpoczęto w szkołach w ubiegłym roku szkolnym.

„Wybór Patrona nie był przypadkowy, bowiem w skład powołanego w 2013 r. CKZiU nr 1 wchodzi Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wśród kadry pedagogicznej są Piłsudczycy, aktywnie zaangażowani w działania Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręgu Gdańskiego, który swoją siedzibę ma w placówce” – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

We wniosku szkoły zapewniają też, że „społeczność szkolna pragnie nie tylko popularyzować wiedzę o tym wielkim Polaku ale też zaszczepić w młodzieży wyznawany przez Patrona system wartości, którego fundament stanowi umiłowanie Ojczyzny”.

Od kilku lat uczniowie uczestniczą w uroczystościach z okazji rocznicy urodzin i śmierci Józefa Piłsudskiego, odbywających się u stóp pomnika Marszałka w Gdańsku. W ubiegłym roku uczniowie wzięli udział też w Paradzie Niepodległości 11 listopada.   

 

Bożena Leszczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy