PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Prace drogowe na Węźle Piastowskim. Zmiany w komunikacji miejskiej

Prace drogowe na Węźle Piastowskim. Zmiany w komunikacji miejskiej
W sobotę, 30 września i niedzielę, 1 października na przejeździe przez torowisko tramwajowe na Węźle Piastowskim, w relacji do Podwala Grodzkiego, odbędą się prace drogowe. W związku z tym wystąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Najważniejsze zmiany:

  • na wiadukcie Błędnik zostanie wstrzymany ruch tramwajowy oraz samochodowy. W relacji Wały Piastowskie - Podwale Grodzkie (w jednym kierunku) wstrzymany zostanie także ruch autobusowy
  • trasy objazdowe dla tramwajów zostaną wyznaczone ul. 3 Maja lub ul. Jana z Kolna
  • autobusy między przystankami  Wały Piastowskie a Dworzec Główny (tylko w kierunku dworca) pojadą objazdem przez Błędnik. Zawrócą na skrzyżowaniu al. Zwycięstwa/Błędnik/3 Maja/Popiełuszki. Obsługa przystanków pozostanie bez zmian. Od przystanku Dworzec Główny mogą wystąpić opóźnienia w kursowaniu autobusów – do 5 minut.

Tramwaje:

  • Linie 2 i 3

W kierunku Lawendowego Wzgórza i Łostowic

Od przystanku Wyspiańskiego 02 do przystanku Dworzec Główny 02 tramwaje pojadą objazdem al. Hallera - ul. Kliniczną - Marynarki Polskiej - Jana z Kolna - Wały Piastowskie i Podwale Grodzkie.

W kierunku Brzeźna i Jelitkowa

Od przystanku Dworzec Główny 01 do przystanku Wyspiańskiego 01 tramwaje pojadą objazdem ul. Podwale Grodzkie - Wały Piastowskie - Jana z Kolna - Marynarki Polskiej - Kliniczną i al. Hallera.

  • Linia 6

W kierunku Łostowic

Od przystanku Brama Oliwska 02 do przystanku Pohulanka 02 tramwaje pojadą objazdem al. Zwycięstwa - ul. 3 Maja i al. Armii Krajowej.

W kierunku Jelitkowa

Od przystanku Brama Wyżynna 01 do przystanku Brama Oliwska 01 obowiązywał będzie objazd ul. Wały Jagiellońskie – Hucisko - 3 Maja i al. Zwycięstwa.

  • Linia 9

W kierunku Stogów

Od przystanku Brama Oliwska 02 do przystanku Okopowa 02 tramwaje pojadą objazdem al. Zwycięstwa - ul. 3 Maja - al. Armii Krajowej - ul. Podwale Przedmiejskie.

W kierunku Strzyży

Od przystanku Brama Wyżynna 01 do przystanku Brama Oliwska 01 obowiązywał będzie objazd ul. Wały Jagiellońskie – Hucisko - 3 Maja i al. Zwycięstwa.

  • Linia 12

W kierunku Ujeściska

Od przystanku Brama Oliwska 02 do przystanku Powstańców Warszawskich 02 tramwaje pojadą objazdem al. Zwycięstwa - ul. 3 Maja - Nowe Ogrody i Kartuską.

W kierunku Zaspy

Od przystanku Powstańców Warszawskich 01 do przystanku Brama Oliwska 01 obowiązywał będzie objazd ul. Kartuską - Nowe Ogrody - 3 Maja i al. Zwycięstwa.

aaaa