Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Potańcówka dla seniorów i nie tylko

Miło i aktywnie spędzą czas seniorzy, którzy odwiedzą w piątek 14 września Dzienny Dom Pomocy „Kisiel”, przy ulicy Kisielewskiego 12 we Wrzeszczu. W godzinach od 11 do ok. 14 odbędzie się tam otwarta, integracyjna impreza plenerowa.

A
A

W spotkaniu udział wezmą także uczestnicy zajęć z innych, gdańskich placówek wsparcia dla mieszkańców 60 plus. W programie są m.in. gry i konkursy o charakterze sportowym oraz zabawowym. Będzie też potańcówka w ogrodzie placówki – to propozycja dla seniorów, którzy lubią muzykę na żywo, bowiem gościom przygrywać ma profesjonalna kapela. Nie zabraknie poczęstunku dla łasuchów i edukacji o bezpieczeństwie, którą poprowadzi funkcjonariusz gdańskiej Policji. Uczestnicy dowiedzą się m.in, które rośliny mają właściwości ziołolecznicze. Jak wielka jest moc niektórych kwiatów i krzewów, gdyż ich obecność kojąco lub relaksacyjnie wpływa na nastrój i psychikę człowieka.

- Podczas takich imprez po prostu nie sposób się nudzić – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – To zawsze mocny punkt na seniorskiej mapie wydarzeń.

Piątkowa impreza jest kolejną z tegorocznego cyklu przedsięwzięć organizowanych w ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2018”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej i Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z placówkami wsparcia dla sędziwych mieszkańców (tym razem jest to DDP Stowarzyszenia „Klub Przyjaciół Strzyży”). Służy on aktywizacji, integracji, nawiązywaniu przyjaźni osób 60 plus.

Zapraszamy do udziału w imprezie!

Poniżej fotografie z poprzednich wadarzeń z udziałem gdańskich seniorów.

Fotografia z Balu seniora w Gdańsku
Fotografia z Balu seniora w Gdańsku
mat. pras. MOPR

Fotografia z wydarzenia pt. Aktywny senior
Fotografia z wydarzenia pt. "Aktywny senior"
mat. pras. MOPR
Sylwia Ressel (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku